Na malebném a kostkami dlážděném náměstí Plaza del Carmen ve městě Camagüey vás čeká, mimo jiné, kostel z 19. století Iglesia de Nuestra Señora del Carmen. Kostel prošel rekonstrukcí, pyšní se velmi hezkou fasádou a zajímavostí je také to, že jej zdobí hned dvě věže, což je pro kostely v oblasti Karibiku poměrně netypické. Celé náměstí je také lemováno pěknými barevnými domky z 18. století.

Umělecká díla na náměstí Plaza del Carmen

Atmosféru náměstí dotváří bronzové sochy skutečných obyvatel města v životní velikosti, zachycující běžný život místních. Jejich autorkou je místní výtvarnice Martha Jiménez, která má na náměstí dům, kde můžete vidět další její díla nebo ji sledovat přímo při práci.

Plaza del Carmen ve městě Camagüey Plaza del Carmen ve městě Camagüey

© Fotos593 / Shutterstock.com

Tinajones

Na náměstí vás možná zaujmou velké hliněné nádoby, ve kterých jsou zasazeny menší palmy a stromky. Tyto nádoby, které uvidíte (teď již většinou jen jako dekoraci) i na jiných místech města Camagüey a které mají obvod až 4 metry, se říká tinajones a dříve sloužily ke shromažďování vody z okapů, což bylo v této na vodu chudé oblasti zcela nezbytné.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Plaza del Carmen

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Plaza del Carmen je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Plaza del Carmen či Last minute nabídek na Kubu.