Camagüey je největší provincií Kuby a rozprostírá se v její centrální části. Zdejší krajina je tvořena hlavně rovinatou savanou a oblast profituje zejména ze zemědělských činností, jako je chov dobytka a pěstování cukrové třtiny. V menší míře se zde pěstuje také rýže a citrusy.

Cestovní ruch je zde zatím zastoupen jen v nepatrné míře a většina turistů, kteří do provincie přijedou, zavítá hlavně na severní pobřeží do letoviska Santa Lucía a také do hlavního města provincie, kterým je stejnojmenné Camagüey (třetí nejlidnatější město na Kubě).

Město Camagüey Město Camagüey

© Fotos593 / Shutterstock.com

Hlavní město Camagüey

K hlavnímu městu Camagüey se váže poměrně bohatá a zajímavá historie. V roce 1514 město na severním pobřeží ostrova založil Diego Velázques a pojmenoval jej Santa María del Puerto del Príncipe. Až mnohem později dostalo dnešní název Camagüey.

Přístavní město se však stalo častým terčem nájezdů pirátů, kteří jej několikrát vyplenili a v roce 1668 jej dokonce, pod vedením Henryho Morgana, i vypálili. Na tento popud, bylo město dvakrát přesunuto směrem do vnitrozemí, kde bylo nakonec, již na dnešním místě, vystavěno zajímavých systémem spletitých uliček, připomínajících bludiště, ze kterých vedla jen jedna úniková cesta ven. Právě toto byla účinná ochrana před dalšími nájezdy pirátů, kteří by se při pokusu dostat se do města v uličkách ztratili a zůstali ve městě uvězněni.

V historickém centru Camagüey V historickém centru Camagüey

© Fotos593 / Shutterstock.com

Camagüey, coby koloniální město, může nabídnout velké množství historicky zajímavých budov, díky kterým je od roku 2008 zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Obdivovat zde můžete hned několik historických náměstí, mezi něž patří Plaza San Juan de Dios, Plaza del Carmen, Plaza de los Trabajadores či Parque Agramonte. Právě na těchto náměstích stojí krásné stavby, jako např. bývalý klášter Iglesia San Juan de Dios, kostel Iglesia de Nuestra Señora del Carmen či další kostel Iglesia Nuestra Señora de la Merced, katedrála Nuestra Señora de la Candelaria. A vynechat byste neměli ani budovu divadla Teatro Principal.

Další zajímavá místa provincie Camagüey

Mimo památky a koloniální architekturu, za kterou jezdí turisté do města Camagüey, jsou další zastávkou návštěvníků provincie, také písečné pláže střediska Santa Lucía. Maličko opomenut, zůstává zatím ostrůvek Cayo Sabinal, který ovšem za návštěvu rozhodně stojí!

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Camagüey

Láká vás Camagüey? Hledáte-li zájezdy do destinace Camagüey, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Camagüey, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.