Nejhezčím náměstím ve městě Camagüey je bezesporu Plaza San Juan de Dios, které lemuje mnoho různobarevných koloniálních domků z 18. století a najdete zde také zrenovovaný kostel, původně klášter a sanatorium Iglesia San Juan de Dios, z roku 1728. V současné době zde sídlí Museo de Arquitectura Colonial. A jak již jeho název sám napovídá, expozice muzea se vztahuje k architektuře koloniálního období.

Nemocnice na Plaza San Juan de Dios

V nemocnici Iglesia San Juan de Dios žil od svých 15 let José Olallo y Valdés, později známý jako otec Olallo, který zde více než 50 let svého života zasvětil charitě a péči o nemocné a chudé občany města, čímž si získal respekt a uznání obyvatel města Camagüey. Jeho pozůstatky pak byly uloženy v urně v kostele San Juan de Dios. 29. listopadu 2008 byl otec Olallo katolickou církví blahořečen. Obřad se konal v Camagüey jako vůbec první svého druhu na Kubě a blahořečení vykonal papež Benedikt XVI.

Plaza San Juan de Dios Plaza San Juan de Dios

© Matyas Rehak / Shutterstock.com

Nemocnice je pro Kubánce významná také tím, že zde bylo po dobu několika hodin vystaveno tělo generálmajora Ignacia Agramonte, vůdce povstaleckých jednotek bojujících v desetileté válce proti Španělům.

Tinajones

V atriu kláštera vás možná zaujmou velké hliněné nádoby, které uvidíte (teď již většinou jen jako dekoraci) i jinde ve městě Camagüey. Těmto nádobám, které mají obvod až 4 metry, se říká tinajones a dříve sloužily ke shromažďování vody z okapů, což bylo v této, na vodu chudé, oblasti nezbytné.

Kostel San Juan de Dios

Malý kostel vedle nemocnice Iglesia San Juan de Dios ukrývá bohatství v podobě originální podlahy, stropu a oltáře. Zvláště cenná je trilogie lidských postav v oltáři, znázorňujících otce, syna a ducha svatého.

Kostel San Juan de Dios Kostel San Juan de Dios

© Tony Zelenoff / Shutterstock.com

Takovéto vyobrazení Nejsvětější Trojice je unikátem v celé Latinské Americe a podobné, malované olejem, můžete vidět již jen v jednom kostele v Peru, konkrétně v Limě.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Plaza San Juan de Dios

Plaza San Juan de Dios je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Plaza San Juan de Dios či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy na Kubu, stačí kliknout sem a vybrat si :-)