Pokud při své návštěvě Kuby navštívíte město Trinidad, na většinu turisticky zajímavých míst dojdete pěšky z hlavního náměstí, kterým je Plaza Mayor. Samotné náměstí nabízí velmi hezkou podívanou na množství koloniálních panských domů z 18. a 19. století, ve kterých dnes sídlí mnoho různých muzeí a galerií. Záleží čistě na vašem vkusu, do kterého muzea se budete chtít podívat. Střed náměstí tvoří vyvýšený parčík, rozdělený do 4 zelených ploch s lavičkami, ohraničený bílým tepaným plotem ze železa.

Plaza Mayor ve městě Trinidad

Plaza Mayor ve městě Trinidad

Muzea na Plaza Mayor

Museo Romántico je zaměřeno na sbírku nábytku a porcelánu, která vás zavede zpátky do 19. století a umožní nahlédnout na luxus života tehdejších cukrových baronů.

Maličké Museo de Arquología zase nabízí poněkud smutné exponáty ve formě kosterních pozůstatků umučeného otroka a nechybí zde ani okovy a nástroje, které sloužily k trestání otroků. A jsou zde i exponáty, které dokumentují život indiánů.

Další muzeum – Museo de Arquitectura Colonial, je pro změnu zaměřeno na modely města, dřevěné a železné výrobky a předměty z koloniálních domů.

Muzea poblíž náměstí Plaza Mayor

Kousek od náměstí Plaza Mayor pak můžete navštívit ještě Museo Municipal, které je věnováno historii Trinidadu. Toto muzeum sídlí v koloniálním domě plantážníka Vantera a pokud vystoupáte po strmých úzkých schodech až do věže, naskytne se vám hezký pohled na náměstí Plaza Mayor a okolí.

Prohlídku muzeí můžete zakončit v bývalém františkánském klášteře Iglesia y Convento de San Francisco de Asís, kde v současné době sídlí Museo de la Lucha contra Bandidos. Ze zvonice kláštera si zároveň můžete vychutnat krásný výhled na celé město (doporučujeme!).

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Plaza Mayor

Plaza Mayor je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Plaza Mayor či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy na Kubu, stačí kliknout sem a vybrat si :-)