Pokud se vydáte na Kubu, byla by opravdu velká škoda nenavštívit Trinidad. Toto půvabné koloniální město, občas nazývané Perla Karibiku, leží v provincii Sancti Spíritus a začalo vznikat již na počátku 16. století. Patří tak mezi jedno z nejstarších měst Kuby.

V dlážděných ulicích města budete míjet barevné domečky, uslyšíte žhavé rytmy latinskoamerické hudby a z místních restaurací ucítíte vůni typických kubánských specialit. Pokud se ubytujete v některé z casas particulares, budete mít také možnost nahlédnout do života místních obyvatel.

Nádherné kubánské město Trinidad

Nádherné kubánské město Trinidad

Trinidad je snad vůbec nejkrásnějším městem Kuby a také jedním z nejlépe dochovaných koloniálních měst a není proto divu, že je od roku 1988 zapsán jako světové kulturní dědictví na seznamu UNESCO.

Historie

Trinidad založil Diego de Velázquez již v roce 1514, ale vzkvétat město začalo až později, a to díky plantážím s cukrovou třtinou a tabákem, které postupně vznikaly v jeho okolí.
Útlum nastal v polovině 19. století po té, co byl obchod s cukrem přesunut do Havany a Cienfuegos. Město jakoby usnulo a dodnes si tak zachovalo svůj původní koloniální ráz.

Zajímavosti města Trinidad

Stejně jako další města na Kubě se i Trinidad pyšní množstvím koloniálních staveb, ale s tím rozdílem, že v Trinidadu jsou památky zrekonstruované a jsou tak ve velmi dobrém stavu.

Pohybovat se po městě není nijak zvlášť složité a na většinu turisticky zajímavých míst dojdete pěšky z hlavního náměstí, kterým je Plaza Mayor. Už samotné náměstí nabízí velmi hezkou podívanou na množství koloniálních panských domů. A ve starých koloniálních domech dnes sídlí také množství různých muzeí a galerií. Záleží čistě na vašem vkusu, do kterého muzea se budete chtít podívat.

V Trinidadu najdete také františkánský klášter, v jehož útrobách dnes sídlí Muzeum revolučního hnutí. Vystoupat můžete na vysokou dřevěnou zvonici, odkud je překrásný pohled na celé město.

Plaza Mayor ve městě Trinidad

Plaza Mayor ve městě Trinidad

Údolí Valle de los Ingenios za branami města, které je také zapsáno na seznamu UNESCO, jen dokresluje cukrovarnickou minulost regionu. V jeho centru je bývalá plantáž Manaca Iznaga, kde otroci v nelítostných podmínkách sbírali cukrovou třtinu.

Mezi zajímavosti Trinidadu jistě patří i pouliční umělci (nejčastěji celé kapely čítající několik členů), které sice uvidíte i v dalších městech Kuby, nicméně zmínit je prostě musíme – jsou skvělí!

Večerní zábava

Zábava ve městě rozhodně nekončí západem slunce! Procházka večerním Trinidadem je hezká sama o sobě, ale pokud se budete chtít bavit, zatančit si, poslechnout si živou hudbu, vypít nějaký ten kubánský koktejl, zamiřte do hudebních klubů Casa de la Musica nebo Casa de la Tróva. Oba kluby najdete u Plaza Mayor.

Umělci v ulicích města Trinidad Umělci v ulicích města Trinidad

© Deatonphotos / Shutterstock.com

Kam vyrazit za koupáním

Trinidad není jen o koloniálních památkách a cukrovarském průmyslu. Zkrátka nepřijdete ani pokud budete chtít vyrazit za koupáním či potápěním. Na poloostrově Península de Ancón, vzdáleném zhruba 10 kilometrů od Trinidadu, totiž najdete velmi hezkou pláž Playa Ancón s bílým pískem, kterou omývají teplé vody Karibiku. Funguje zde i potápěčské centrum, ve kterém se dá domluvit ponor ke korálovému útesu.

Jak se do Trinidadu dostanete

Trinidad je oblíbeným turistickým místem a není tak divu, že mezi Havanou a Trinidadem jezdí pravidelné autobusové linky společnosti Viazul. Lístky je možno si předem rezervovat na internetových stránkách dopravce. Případně si je můžete rezervovat také přímo na autobusovém terminálu, ale určitě to doporučuji udělat s dostatečným předstihem. Terminál, odkud z Havany autobusy vyjíždí, naleznete ve čtvrti Vedado na rohu Avenida 26 a Zoológico.

Pokud pojedete do Trinidadu autem pojedete po silnici Autopista Nacional a cesta vám potrvá něco kolem 4 hodin. Další možností je využití taxi služby, která běžně mezi Havanou a Trinidadem jezdí.

Autobusové spojení společnosti Viazul funguje také mezi Varaderem a Trinidadem.

Cesta autem z Varadera do Trinidadu trvá něco přes 4 hodiny. Z Varadera pojedete nejdříve po Via Blanca a dále pak po Autopista Nacional.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Trinidad ma uzasnou atmosferu, musite zazit Casa de la musica!!!

dne 2015-04-09 12:23:56

Trinidad je ve srovnani se Santiagem de Cuba mnohem hezci mesto. Ma mnohem utulnejsi raz a daleko vetsi atmosferu karibskeho kolonialni mestecka. Mistni barevne domky jsou opravdu skvele a nadherne fotogenicke (doporucuju ultrasirokouhly fotak).
Ve meste neni vylozene nic specialniho, za cim by tady melo smysl jet, hlavnim cilem je mesto samotne. treba hlavni namesti Plaza Mayor nam neprislo nic extra ,mnohem hezci byly obycejne domky a uzke ulice mesta.
Pruvodce nas zavedl k Casa de la muzika, kde hrali mistni umelci na ulici - dokonaly zazitek, jen tady bylo dost horko. Pokud bych do Trinidadu mel kvuli necemu jet znova, tak by to rozhodne bylo tohle, bylo to uchvatne a strhujici!
Odpoledne jsme travili na mistni plazi - prekvapive hezka a cista.Dovolená Trinidad

Láká vás Trinidad? Hledáte-li zájezdy do destinace Trinidad, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Trinidad, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.