Ve městě Camagüey na náměstí Plaza de los Trabajadores (Náměstí dělníků) a v jeho přilehlém okolí, můžete vidět hned několik zajímavých objektů. Samo náměstí má neobvyklý trojúhelníkový tvar a v každém rohu do něj ústí ulice. Ve středu náměstí stojí mohutná ceiba obehnaná kovovým plůtkem. Dříve se náměstí jmenovalo Plaza de la Merced podle kostela, který naleznete na východní straně od náměstí. Svůj dnešní název dostalo náměstí až v době revoluce, kdy se zde shromažďovaly masy dělníků.

Plaza de los Trabajadores v Camagüey Plaza de los Trabajadores v Camagüey

© Tony Zelenoff / Shutterstock.com

Zajímavosti v blízkosti náměstí Plaza de los Trabajadores

Iglesia Nuestra Señora de la Merced

Jedním ze zajímavých objektů, které u Plaza de los Trabajadores uvidíte, je kostel Iglesia Nuestra Señora de la Merced, který je nejstarším kostelem ve městě. Kaple existovala na tomto místě již v roce 1601, současná podoba se datuje k roku 1748. V letech 1848 a pak po požáru v roce 1909 byl kostel rekonstruován. V kostele jsou uchovány sakrální předměty a pokud se vypravíte dovnitř, budete moci obdivovat novogotický zlacený oltář, barokní ochoz a freskami zdobený strop kostela.

Iglesia Nuestra Seňora de la Merced Iglesia Nuestra Seňora de la Merced

© Stefano Ember / Shutterstock.com

Rodný dům Ignacia Agramonta

U náměstí Plaza de los Trabajadores narazíte také na rodný dům místního hrdiny a nejslavnějšího rodáka města Camagüey Ignacia Agramonta, bojovníka za nezávislost, který padl v roce 1873. V současné době dům, který byl postaven na začátku 19. století, slouží jako muzeum. Expozice muzea se samozřejmě váže k životu Ingacia Agramonta. Jsou zde vystaveny dopisy, ale i zbraně a dům je vybaven také dobovým nábytkem.

Rodný dům Ignacia Agramonta v Camagüey Rodný dům Ignacia Agramonta v Camagüey

© Maurizio De Mattei / Shutterstock.com

Teatro Principal

Ve městě Camagüey samozřejmě nechybí ani divadlo! Neoklasicistní budovu Teatro Principal z roku 1850 naleznete jen kousek od náměstí Plaza de los Trabajadores.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Plaza de los Trabajadores

Dovolená v destinaci Plaza de los Trabajadores? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů na Kubu a vyberte si ze všech dostupných možností!