Ve městě Camagüey samozřejmě nemůže chybět divadlo! Neoklasicistní budovu Teatro Principal z roku 1850 najdete nedaleko náměstí Plaza de los Trabajadores a svého času bylo považováno, pro svou akustiku, za jedno z nejlepších divadel na Kubě.

Vznik divadla Teatro Principal

Základní kámen byl položen již v srpnu roku 1848 a 2. února 1850 bylo divadlo slavnostně otevřeno představením opery Norma od Vincenza Belliniho. V roce 1920 budovu zachvátil rozsáhlý požár, který napáchal značné škody a po kterém bylo nutné divadlo zrekonstruovat. Nějakou dobu bylo divadlo také pronajímáno a fungovalo jako kino.

Teatro Principal

Teatro Principal

Soubor Ballet de Camagüey

Pokud patříte mezi milovníky baletu, tak právě zde můžete navštívit baletní vystoupení známého souboru Ballet de Camagüey. Soubor, který často vystupuje i v zahraničí, patří mezi přední taneční soubory Karibiku. V divadle Teatro Principal se soubor představil s díly jako Labutí jezero, La Fille Mal Gardée, Les Sylphides a další.

Od roku 1982 podporuje soubor Ballet de Camagüey také taneční festival, který se koná vždy jednou za dva roky a vystupují zde jak národní tak mezinárodní taneční soubory.

Kde Teatro Principal naleznete

Budova stojí na America Latina u ulice Calle Padre Valencia, severozápadně od náměstí Plaza de los Trabajadores.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Teatro Principal

Zaujal vás náš článek o destinaci Teatro Principal na Kubě? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Teatro Principal nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená na Kubě je skvělá volba!