Mimo památky a koloniální architekturu, za kterou jezdí turisté do hlavního města provincie Camagüey, jsou další zastávkou návštěvníků provincie také několik kilometrů dlouhé písečné pláže střediska Santa Lucía (známé také jako Playa Santa Lucía). Pláže s prachovým pískem lemuje druhá nejdelší korálová bariéra na světě (ta nejdelší je u břehů Austrálie), která je zároveň v tomto místě nejblíže pobřeží (zhruba již 200 m od břehu). Korálový útes začíná u Punta de Hicacos (Varadero) a pokračuje až za východní hranici provincie Camagüey.

Santa Lucía

Santa Lucía

Co Santa Lucía nabízí

Z výše uvedeného je zřejmé, že letovisko je atraktivní hlavně pro potápěče, kteří se mohou potápět ke korálům, vrakům téměř třicítky lodí a potkat ve vodě mohou na 500 druhů různých tropických ryb včetně žraloků. Celkem tato oblast nabízí neskutečných 35 potápěčských lokalit. Kromě potápění a šnorchlování jsou zde ideální podmínky také pro rybaření a další vodní sporty.

Okolí střediska je rovinaté s bažinami a lagunami, kde můžete pozorovat hejna plameňáků. Na ty můžete narazit i v západním cípu střediska, konkrétně za pláží Los Cocos. Odtud můžete vidět také maják Faro Calón na ostrůvku Cayo Sabinal, který je vzdálen jen zhruba 25 kilometrů přes kanál La Boca. A pokud už budete v letovisku Santa Lucía, určitě by bylo velkou chybou panenský ostrůvek Cayo Sabinal nenavštívit. Neváhejte 😉

Krásná pláž v letovisku Santa Lucía

Krásná pláž v letovisku Santa Lucía

Jak se do Playa Santa Lucía dostanete

Playa Santa Lucía leží na severním pobřeží cirka 545 kilometrů od Havany a 112 kilometrů severovýchodně od Camagüey. S Havanou funguje letecké spojení a lety přistávají na mezinárodním letišti Ignacio Agramonte v Camagüey. Z letiště je to pak do Santa Lucía zhruba hodinka a půl jízdy autem směrem na severovýchod.

Pokud byste chtěli absolvovat cestu autem již z Havany, pojedete po centrální dálnici Autopista Nacional na Camagüey a odtud pak opět směrem na severovýchod. Cesta autem z Havany do Playa Santa Lucía ovšem trvá něco kolem 8 hodin za nízkého provozu!

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Santa Lucía

Santa Lucía je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Santa Lucía či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy na Kubu, stačí kliknout sem a vybrat si :-)