Trochu opomíjeným a zatím poměrně málo známým místem v provincii Camagüey je Cayo Sabinal. Ostrůvek Cayo Sabinal je nejvýchodnějším ostrovem provincie a pokrývají jej dlouhé kilometry krásných, turisty ještě neobjevených pláží.

Co Cayo Sabinal nabízí

Kromě krásných pláží, na Cayo Sabinal uvidíte také maják Faro Calón z roku 1847. Jeden z nejstarších majáků na Kubě (v současné době, je veřejnosti přístupný), sloužil k navigaci lodí přes Bahamský průliv, ale také jako pozorovací místo.

Cayo Sabinal Cayo Sabinal

© BlueBay hotels&resorts, www.bluebayresorts.com

Ostrůvek Cayo Sabinal pamatuje i bouřlivé časy, kdy jej vyhledávali piráti jako svou základnu, ze které pak útočili na lodě proplouvající kolem. V roce 1831 zde proto Španělé postavili pevnost Fuerte San Hilario, aby potlačili výpady pirátů v oblasti. Pevnost, ze které se dnes dochovaly již jen její zbytky, sloužila v 17. a 18. století také jako kasárna pro španělské dělostřelectvo a krátce i jako vězení.

Proplout touto oblastí nebylo ovšem vůbec jednoduché, a to i bez ohledu na piráty. Vzhledem k mělkým vodám a korálovým útesům asi není divu, že v okolí leží na dně moře mnoho potopených vraků. Cayo Sabinal má tedy rozhodně co nabídnout zvláště potápěčům, ovšem potěší i oko ornitologů, kteří zde mohou vidět početné kolonie růžových plameňáků. Domov zde mají také leguáni a poblíž břehů lze někdy spatřit i delfíny.

Maják Faro Calón na ostrově Cayo Sabinal

Na co je potřeba při návštěvě ostrůvku Cayo Sabinal upozornit, je výskyt velkého množství komárů. Takže si rozhodně nezapomeňte přibalit do tašky repelent, který je pro pobyt na tomto místě opravdu nezbytný!

Jak se na Cayo Sabinal dostanete

Panenskou krásu ostrova má na svědomí nejspíše hlavně špatná přístupová cesta, která je sjízdná docela obtížně. Pro cestu na ostrov si vyberete auto s pohonem na všechna 4 kola a vyšší světlou výškou. Z letoviska Santa Lucía je to na ostrůvek, který je s pevninou spojen hrází, zhruba 25 kilometrů. Velký úsek cesty je však nezpevněný, prašný a s výmoly, takže je potřeba jet opravdu pomalu a opatrně.

Ať již pojedete z Camagüey nebo ze Santa Lucía, držte se ve směru na Nuevitas, před Nuevitas pokračujte na Lugareño a dále pak již na Cayo Sabinal. Ze střediska Santa Lucía se dá na ostrov dostat také lodí v rámci některého z lodních výletů.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Cayo Sabinal

Dovolená v destinaci Cayo Sabinal? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů na Kubu a vyberte si ze všech dostupných možností!