Po místním hrdinovi a nejznámějším rodákovi města Camagüey Ignaciu Agramontovi je ve městě pojmenováno náměstí Parque Agramonte, kterému vévodí jezdecká socha z bronzu a růžové Baveno žuly, která znázorňuje právě Agramonta. Autorem sochy je italský sochař Salvatore Buemi. Ve čtyřech rozích kolem sochy jsou zasazeny 4 palmy královské na počest 4 odbojářů, kteří zde byli popraveni 12. srpna 1851.

Jméno náměstí se postupně měnilo a nynějšího názvu se mu dostalo až v roce 1899. V roce 1902 se začalo s výběrem sochaře pro tvorbu jezdecké sochy Ignacia Agramonta a byli osloveni umělci z Kuby, Mexika, Španělska a Itálie. Vzniklo mnoho projektů, ze kterých byl vybrán právě koncept italského sochaře Salvatora Buemi a konečně roku 1912 došlo ke slavnostnímu odhalení pomníku generálmajora Agramonte, který byl odhalen Amalií Simoni, vdovou po padlém hrdinovi.

Parque Agramonte Parque Agramonte

© Eyanex, www.panoramio.com/user/594904

Samotná socha zachycuje Agramonta podněcujícího k boji a po obou bočních stranách pomníku jsou bronzové reliéfy, zachycující fragmenty Agramontova života. V popředí je socha ženy symbolizující vlast, odvahu a odhodlání. Ze zadní části pomníku je pak pamětní deska, připomínající důležité události v historii města.

Katedrála Nuestra Señora de la Candelaria

Jezdecká socha Ignacia Agramonta ale samozřejmě není jediný důvod k návštěvě náměstí Parque Agramonte. Hlavním důvodem je katedrála Nuestra Señora de la Candelaria, kterou naleznete v jižní části náměstí. Někdy se můžete setkat také s prostým názvem Catedral, jedná se však o tu samou stavbu, která byla věnována patronce města Panně Marii Candelaria.

Katedrála vznikla na místě starší, požárem zničené kamenné kaple, která zde byla od roku 1530 a po několika přestavbách byla v roce 1864 dostavěna do nynější podoby. V roce 1998, při příležitosti návštěvy papeže Jana Pavla II., prošla katedrála kompletní rekonstrukcí.

Katedrála Nuestra Seňora de la Candelaria Katedrála Nuestra Seňora de la Candelaria

© Goista.com, www.goista.com

Při pohledu nahoru uvidíte nad monumentální fasádou katedrály zvonici, na jejímž vrcholu je umístěna socha Ježíše Krista.

Zajímavosti v blízkosti náměstí Parque Agramonte

V okolí náměstí Parque Agramonte můžete obdivovat také další zajímavé budovy, které jsou ozdobou města Camagüey. Například Palacio Collado, koloniální budovu restaurace La Volanta, Casa de la Trova Patricio Ballagas nebo bibliotéku Julio Antonio Mella.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Parque Agramonte

Dovolená Parque Agramonte je dobrou volbou pro každého, koho láká Kuba. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Parque Agramonte a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!