Španělsko – země nádherných tanců, přátelských lidí, dobrého pití, krásných památek a samozřejmě úchvatné přírody. Kdo z nás by jej neznal z tisíců fotek, obrázků a vyprávění přátel, kteří jej již mohli navštívit?

Pokud jste si někdy na otázku „Kam příště?“ odpověděli „Co takhle třeba do Španělska!“, jistě moc dobře znáte ten pocit, když sedíte nad mapou téhle neskutečně krásné a rozmanité země a opravdu netušíte, kam byste se chtěli podívat dřív. Španělsko toho totiž nabízí tak obrovské množství, že ani běžné poznávací zájezdy do Španělska nemají šanci pokrýt třeba jen to nejlepší z něj. To byste na nich museli strávit týdny, měsíce, možná i roky.

Přesto (nebo spíše právě proto) se každoročně do této přátelské země vydávají tisíce turistů, aby se pokusili aspoň část krásy Španělska poodkrýt a nahlédnout třeba i pod slupku národa, který je pyšný na své tradice, bohatou historii a jehož lidé mají široká a přátelská srdce.

Rozhodně je potřeba jim dát za pravdu, vždyť právě Španělsko hrálo v historii Evropy zcela zásadní roli a koloniální vliv Španělska zasáhl prakticky celý svět! Právě proto je historie Španělska a celého španělského národa tak bohatá, plná objevů, úžasných památek, ale také válek, dobývání a pádů. Do dnešních dnů si Španělé ze své historie nesou především velkou hrdost a touhu vrátit Španělsko opět na světové výslunní, ačkoli je pravdou, že v posledních letech s touto zemí zmítá ekonomická krize, která na dávno minulé časy nedá vzpomenout.

V každém případě však s cestou do Španělska neváhejte, protože ať už se sem vydáte do některého z velkoměst jako je např. zcela jedinečná Barcelona, hlavní město Madrid či překrásná Valencie, nebo se budete chtít vrhnout do poznávání krás fantastického pyrenejského pohoří, či se rozhodnete objevit divokou, nádherně nespoutanou a zcela fascinující přírodu na Kanárských ostrovech, vězte, že neuděláte chybu. Dovolená ve Španělsku je jednou z nejlepších cestovatelských voleb, kterou můžete učinit a buďte si jistí, že na světě není mnoho zemí, které se Španělsku z cestovatelského a turistického hlediska mohou rovnat. A je to ostatně jedním z důvodů, proč jsou obvykle zájezdy do Španělska velice rychle vyprodány a proč sem nenajdete příliš mnoho last minute nabídek do dobrých hotelů a destinací.

Mohu-li doporučit, podívejte se na články, které vám o Španělsku na MAHALO.cz přinášíme, vyberte si to nejlepší, co vás zaujalo a vyražte. Ať je jaro, léto, podzim nebo zima, ve Španělsku se dá strávit krásná dovolená vždy a uvidíte, že budete nadšení, stejně jako byly nadšeni turisté před vámi.

Španělsko za to prostě stojí, tak vám přejeme hezké počtení a budeme se těšit na vaše cestopisy z této překrásné země.