Ve Staré Havaně narazíte na nejstarší náměstí celé Havany, kterým je Plaza de Armas. Po mnoho let tady bylo sídlo vlády a zde se také začaly (v roce 1519) datovat počátky města Havana. To bylo založeno totiž právě na tomto místě, pod mohutným stromem Ceiba. Na východní straně náměstí je vystavěna kaplička El Templete, ve které se konala první mše. Název Plaza de Armas ale náměstí dostalo až na konci 16. století, kdy toto místo sloužilo k vojenským přehlídkám a cvičením.

Co na náměstí Plaza de Armas uvidíte

Náměstí lemují budovy z koloniálního období a ve čtverci uprostřed náměstí je vysázena zeleň včetně několika palem královských. Uprostřed zeleně stojí socha kubánského vůdce v bojích za nezávislost Carlose Manuela de Céspedes. Tato socha z bílého mramoru pochází z dílny kubánského umělce Sergia López Mesa a nahradila původní sochu španělského krále Fernanda VII.

Plaza de Armas Plaza de Armas

© Roxana Gonzalez / Shutterstock.com

Socha krále Fernanda VII byla přesunuta do budovy Palacio de los Capitanes Generales. Majestátní barokní budovu Palacio de los Capitanes Generales, která bývala sídlem guvernérů a jednu dobu také sídlem prezidenta, naleznete na západní straně náměstí Plaza de Armas. Od roku 1968 v budově sídlí Museo de la Ciudad de la Habana, podrobně mapující historii Havany. Součástí expozice je dobový nábytek, vojenské uniformy, ale také fotografie, kresby a mnoho dalšího.

Na jižní straně náměstí můžete navštívit pro změnu Museo Nacional de Historia Natural, které disponuje exponáty zejména z oblasti kubánské fauny a flóry.

Na Plaza de Armas narazíte i na jeden z nejluxusnějších hotelů v Havaně, kterým je hotel Santa Isabel. Koloniální dům, ve kterém hotel sídlí, pochází z 18. století a od té doby byl samozřejmě již pečlivě zrekonstruován.

V současné době na náměstí, samozřejmě mimo zmíněné historické památky, můžete vidět a také koupit spoustu starých knih. Každý týden od středy do soboty tady totiž fungují pouliční antikvariáty.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Plaza de Armas

Chcete-li vyrazit na dovolenou na Kubu a zajímá-li vás přímo destinace Plaza de Armas, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů na Kubu a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená na Kubě je bezva!