Kuba – často nazývaná perlou Karibiku, je bohatá na přírodní krásy. Na ostrově roste a žije velké množství endemických živočichů, ptáků a rostlin. 14 kubánských národních parků, které na ostrově jsou, zabírají téměř 5% rozlohy státu.

Flora Kuby

Malé části ostrova pokrývají savany, nalezneme zde také ne příliš husté lesy, tvořeny převážně stromy z čeledi bobovitých, kubánskými borovicemi a palmami (největší zastoupení má palma královská, která je také národním stromem Kuby, dorůstá výšky až 30 m).

Krásná příroda v horách západní Kuby

Krásná příroda v horách západní Kuby

Východ ostrova pokrývají tropické lesy a na pobřeží pak porosty mangrove. Také zde rostou desítky ovocných a exotických stromů, za zmínku stojí mango, avokádo, papaya, guava, banánovníky a citrusy.

Palmový háj na Cayo Guillermo

Palmový háj na Cayo Guillermo

Na Kubě však uvidíte i několik pohoří, která sice nedosahují velké výšky, ale přesto jsou dostatečně vysoká na to, aby zde krajina i květena získala zcela jiný ráz a nabídla příjemně chladivé teploty.

Fauna Kuby

Na Kubě nežije velké množství druhů zvířat, jediným hojně zastoupeným druhem jsou ptáci.

Národní pták Kuby - tocororo

Národní pták Kuby – tocororo

Na Kubě nalezneme více než 300 druhů ptáků (Tocororo je pro své zbarvení – červená, bílá a modrá, považován za národního ptáka, žije zde také nejmenší pták světa – kolibřík, velký pouhých 2,8 cm). Na Kubě je možné vidět velká hejna plameňáků.

Kolibřík kubánský na poloostrově Zapata

Kolibřík kubánský na poloostrově Zapata

Mořská fauna a flóra ve vodách kolem Kuby je považována za jednu z nejkrásnějších na světě – vyskytují se zde mořské želvy, žraloci velrybí, manáti (mořské krávy) a mnoho dalších živočichů, žijících v korálových útesech.

Leguán na Kubě

Leguán na Kubě

Mezi zajímavé obyvatele Kuby patří krokodýli a jak na hlavním ostrově tak i na některých okolních ostrůvcích (např. Cayo Largo) se můžete potkat také s poměrně velkými leguány.

Životní prostředí na Kubě je však na druhou stranu silně narušeno klasickým průmyslem a stavební činností na pobřeží. Velká část ostrova je také využívána k zemědělským účelům.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Kubě

Hledáte zájezdy na Kubu? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami a různými slevami. Vybírat můžete i dle hodnocení jednotlivých nabídek, k dispozici je řada termínů a cenových hladin, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů na Kubu, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.