Povinná a doporučená očkování

Při cestě na Kubu není požadováno žádné očkování, doporučeno je nechat se očkovat proti žloutence typu A a B.

Zdravotní péče na Kubě

Co se týká zdravotní péče, je placená a hlavně drahá. Proto si určitě před odjezdem sjednejte zdravotní pojištění pro cesty do zahraničí.

Nemocnice na Kubě

Pokud budete potřebovat lékařské ošetření, obraťte se nejprve na recepci hotelu, ve kterém jste ubytováni, téměř všechny velké hotelové resorty mají k dispozici své vlastní lékaře. Velká města a turistické resorty mají mezinárodní kliniky (clínica internacional), které jsou určeny převážně pro cizince. V Havaně je to nemocnice Cira García, kterou najdete na adrese:

Clínica Central Cira García
Cale 20, No. 4101
Esquina a Ave. 41, Miramar, La Habana
Tel.: 204 28121-14

Návštěva lékaře na Kubě

Již za první orientační návštěvu u lékaře zaplatíte cca 25 CUC. Počítejte s tím, že veškeré výdaje za lékařské ošetření budete muset uhradit na místě v dolarech, šekem nebo kreditní kartou. Proto je nezbytné, aby jste si nechali vystavit lékařskou zprávu s diagnózou a uschovali si veškeré originály účtů, receptů a dalších dokladů (např. RTG snímků), které budete později potřebovat při jednání s pojišťovnou. Proplacení nákladů za ošetření je možné pouze v případě, budete-li ošetřeni ve smluvním zdravotnickém zařízení pojišťovny.

Nemocnice v Havaně

Nemocnice v Havaně

Lékárny na Kubě

Lékárnu najdete v každém větším městě, ale vzhledem k tomu, že lékárny nejsou dobře zásobeny, určitě si základní léky (analgetika, antipyretika, léky proti průjmu a zažívacím obtížím, apod.), vezměte s sebou již z domova.

Lépe zásobeny jsou lékárny na mezinárodním letišti v Havaně, v některých luxusních hotelích a turistických letoviscích, které najdete pod názvem Farmacia Internacional.

Hygiena

Voda z kohoutku je vyráběna odsolováním a je silně chlorovaná, pít se nedoporučuje a když už, tak určitě až po převaření. Pro přímou spotřebu použijte vodu balenou, který je k dostání všude. Opatrní buďte také při konzumaci nápojů, prodávaných ve stáncích, které obsahují podíl vody (refresca apod.).

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Kubě

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů na Kubu je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů na Kubu.