La Cabaña, celým názvem Fortaleza de San Carlos de la Cabaña je pevnost, která mimo plnění obranné funkce Havany sloužila jako vězení a také popraviště. A to až do 50. let, kdy zde byli popravováni odpůrci politického režimu.

Historie pevnosti La Cabaña

Když se podíváme do historie, původně byla její výstavba v roce 1762 reakcí Španělů na obsazení pevnosti El Morro Angličany.

La Cabaña je postavena do tvaru trojúhelníku a je ze strategického hlediska velmi dobře řešena. Je obklopena několika hradbami, postupně se zvyšujícími, mezi kterými vede ještě vodní příkop. Překonat toto opevnění nebyla pro nepřítele vůbec jednoduchá věc. Není proto divu, že na rozdíl od hradu El Morro, La Cabañu nepřátelé nikdy nepokořili.

Pevnost La Cabaňa

Pevnost La Cabaňa

Ještě než byly vystavěny tyto dvě pevnosti, zastávala obrannou funkci města pevnost Castillo de la Real Fuerza.

Dodnes se v La Cabaña, jako symbol nástupu večera a uzavření městské brány na konci každého dne, přesně ve 21 h. střílí z děla. Vidět u této příležitosti můžete vojáky v dobovém oblečení.

Nejdelší doutník na světě

Novodobou zajímavostí, kterou můžete v pevnosti vidět a která již ovšem nemá s vojenskou historií pevnosti žádnou spojitost, je prozatím nejdelší doutník na světě, který měří 81,8 metrů (tedy zhruba délka fotbalového hřiště) a je zapsán do Guinnessovy knihy rekordů. Vytvořen byl držitelem hned pěti světových rekordů Josem Castelar Káhirem. Doutník je vystaven právě v pevnosti La Cabaña vedle svých o něco kratších kolegů. José Castelar Káhira se nechal slyšet, že dokud bude naživu, nejdelší doutník bude vždy na Kubě. Z toho vyplývá, že se můžeme těšit, že třeba někdy v budoucnu pokoří další rekord a vytvoří doutník ještě delší.

Kde pevnost naleznete

Pevnost La Cabaña naleznete, stejně jako pevnost El Morro, na východní straně Bahía de la Habana.

Z La Habana Vieja se k pevnosti dostanete nejpohodlněji taxíkem, protože je potřeba projet tunelem pod zálivem Bahía de la Habana, který spojuje Starou Havanu s protilehlým břehem kanálu. Odvážnější z vás mohou využít i levnější autobusovou dopravu, ale vzhledem k dosti chabému značení autobusů je to trošku složitější varianta.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená La Cabaña

Láká vás La Cabaña? Hledáte-li zájezdy do destinace La Cabaña, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí La Cabaña, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.