Jednou z největších chráněných oblastí na Kubě, je národní park Baconao, který se rozkládá na ploše cirka 80 000 hektarů. Naleznete jej necelých 60 kilometrů východně od města Santiago de Cuba. V roce 1987, byl park vyhlášen biosférickou rezervací UNESCO.

Co Národní park Baconao nabízí

Park může nabídnout zajímavosti hned z několika oblastí, které byste možná v národním parku ani nečekali. Samozřejmostí jsou přírodní krásy a divoká příroda. Z hlediska kubánské historie, je ale zajímavá farma Siboney, kde noc před útokem na kasárna Moncada, plánovali povstalci detaily této akce, která sice skončila neúspěchem, ale odstartovala kubánskou revoluci a pozdější svržení Fulgencia Batisty. Dnes na farmě můžete vidět zbraně, uniformy a další exponáty, vztahující se k útoku na kasárna Moncada.

Národní park Baconao

Národní park Baconao

Atrakcí z úplně jiného soudku je Valle de Prehistoria, jakýsi dinopark, kde můžete vidět desítky modelů dinosaurů a mamutů v životní velikosti, které vyrobili vězni z nedaleké věznice.

Pro milovníky flóry, bude zajímavá návštěva botanické zahrady Jardín Botánico, kde roste mnoho vzácných druhů stromů a rostlin, a která je součástí biosférické rezervace.

Další zajímavostí je laguna Baconao. Kromě samotné laguny, tady můžete vidět vesničku původních obyvatel Taínů (indiánů, kteří žili na mnoha místech Karibiku).

Na své si přijdou i milovníci ryb a delfínů, kteří mohou v parku Baconao navštívit akvárium s podmořským tunelem a delfinárium.

Pokud do parku Baconao zavítáte, vynechat byste neměli ani La Gran Piedra, což je velká hornina vulkanického původu, na kterou můžete vystoupat a naskytne se vám odtud pěkný výhled do okolí.

Patříte-li k obdivovatelům modelů aut, tak překvapivě i vám má park co nabídnout. Navštívit zde totiž můžete také automobilové muzeum s množstvím exponátů.

Jak se do Národního parku Baconao dostanete

Pokud do parku pojedete autem z města Santiago de Cuba, směřujte směrem na východ. Nejdříve po silnici Carretera de Siboney, poté na Carretera de Baconao, která vás dovede až do parku. Ze Santiaga je to do Baconaa, něco kolem hodiny a čtvrt cesty.

V případě, že se do parku budete chtít vydat z města Guantanámo, pojedete na jihozápad po Ramón Pinto. Cesta z Guantanáma, trvá přibližně hodinu a půl.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Baconao

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Národní park Baconao? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Národní park Baconao nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy na Kubu, nebudete litovat!