Vízum

Ke vstupu na Maledivy není potřeba vízum.

Pobyt na Maledivách je po dobu 30 dnů bezplatný. V případě prodloužení pobytu se platí částka 10 USD na osobu a den. Po příjezdu na Maledivy není nutná žádná oficiální registrace, neboť za registraci je považován zápis do knihy hostů navštíveného hotelu.

Maledivské vízum v pase

Maledivské vízum v pase

Cestovní doklad

Občanům ČR stačí k vycestování na Maledivy platný cestovní pas, jehož platnost musí přesahovat dobu pobytu na Maledivách (jelikož okolní země např. Indie a Srí Lanka vyžadují platnost pasu až šest měsíců, doporučuje se pro případ mimořádných událostí např. hospitalizace, minimální platnost pasu šest měsíců) a také dostatečný finanční obnos (netýká se organizovaných skupin), za který maledivské úřady považují částku 10 USD na osobu a den.

V případě ztráty pasu je potřeba navštívit v městě Malé „departnemt of Immigration“ a požádat o vydání náhradního cestovního dokladu (tzv. Identity Certificate), na který je možno dostat se letecky zpět do ČR.

Očkování

Při cestování na Maledivy, může být požadováno očkování proti žluté zimnici v případě, že cestovatelé přijíždění z oblastí, kde se tato choroba vyskytuje.

Dále se doporučuje očkování proti hepatitidě A, břišnímu tyfu a také hepatitidě B – pokud cestující plánuje delší pobyt.

Celní předpisy

Při cestě na Maledivy je povolen dovoz pouze věcí pro osobní potřebu. Přísně zakázán je dovoz alkoholických nápojů, ale také výrobků z vepřového masa či pornografického materiálu. V případě dovozu drog hrozí přísné a hlavně dlouholeté tresty. Pro dovoz finančních prostředků nejsou stanoveny žádné limity.

Při cestě zpět ze země je zakázáno vyvážet korály a ostatní úlovky s mořského dna, želví krunýře, kůže zvířat a také výrobky ze slonoviny.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Maledivách

Maledivy je skvělá volba pro strávení dovolené a stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy na Maledivy či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! Stačí kliknout sem a vybrat si :-)