O prvním historickém období Malediv se vedou pouze spekulace, ze kterých lze vyvodit, že souostroví kdysi obývali Egypťané. Jejich příchod se datuje na cca 500 let před naším letopočtem.

Po Egypťanech následuje příchod buddhistů ze Srí Lanky a hinduistů z Indie, jejichž osídlení je již zdokumentováno a písemně podloženo.

Významným mezníkem pro historii Malediv je rok 1153 a příjezd arabských obchodníků, kteří na ostrovech začali rozšiřovat Islám, který je dodnes oficiálním náboženstvím.

Indové obsazují Maledivy

Indové obsazují Maledivy

Po celou dobu své existence si udržely Maledivy statut nezávislosti a arabové zde vládli po dlouhou dobu svých 84 dynastií v Maledivském sultanátu. Vyjímkou byla 15-letá nadvláda (1558 – 1573) Portugalců, která byla ukončena povstáním které zosnoval Muhammad Thakurufaanu Al-Auzam.

Po neustálých snahách okupace země různými národy, přijaly Maledivy v 17.století ochranu od Holanďanů, kteří v té tobě už vládli Srí Lance. Poté také uzavřely mírovou smlouvu s Brity a Francouzi, která měla Maledivám zaručovat ochranu a vnitřní autonomii. Až do 26.7.1965 byla země zapsána na seznamu britských držav, avšak v tomto roce uznala Británie Maledivské souostroví za suverénní a nezávislý stát, v čele s prezidentem.

V roce 1988 byla vyhlášena republika.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Maledivách

Klikněte pro zobrazení nabídky Maledivy: zájezdy nebo Maledivy: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou na Maledivy!