Maledivské souostroví (Maledivy – Maledivská republika) se rozprostírá v Indickém oceánu a je tvořeno 19 korálovými atoly, 1 192 ostrovy a ostrůvky, jejich rozloha zabírá 100 000 km2 a z nichž je obydleno zhruba jen 200. Z toho však pouze 192 km2 připadá na pevninu. Maledivy jsou nejníže položeným státem na světě a zároveň jsou také státem nejplošším, neboť zde nenaleznete hory a dokonce ani kopce. Ten nejvyšší neměří více než 2,5 m nad hladinou oceánu. Pro své přírodní krásy patří Maledivy mezi nejvyhledávanější turistické cíle světa.

Mapa Malediv

Mapa Malediv

Počet obyvatel

Maledivy mají téměř 380 000 obyvatel různých etnických menšin. Nejsilnější skupinu tvoří původní obyvatelé (maledivané) a dále Cejlonci, Arabové a Indiáni.

Hlavní město

Město Malé, které leží na stejnojmenném ostrově, který je součástí atolu Kaafu. Město je hlavní obchodní tepnou celého souostroví a disponuje největší hustotou zalidnění na světě.

Úřední jazyk

Oficiálním úředním jazykem na Maledivách je divehi neboli divéhština. Psaná forma divéhštiny se nazývá thaana, která obsahuje 24 písmen a píše se zprava do leva. Druhým úředním jazykem je angličtina.

Měna

Měnou na Maledivách je maledivská rufie (MVR), která se dále dělí na 100 lárí. Běžně však můžete na celém souostroví platit také americkými dolary. Běžně jsou také přijímány platební karty typu MaterCard, EuroCard, American Express či Visa.

Elektrický proud

Na maledivské souostroví neexistuje celostátní rozvod elektřiny a každy resort používá pouze svoje naftové generátory. Proud zde kolísá kolem 220 – 240 V a nejčastěji se zde používájí zástrčky britského typu, ke kterým je zapotřebí adaptér.

Internetové připojení

Internet byl na Maledivách zapojen roku 1996. V některých turisticky vyhledáváných místech Vám poskytnou přístup na internet za poplatek 10-20 USD na hodinu. Také vybrané hotely mají přístup k internetu. Problémy mohou nastat, přinesete-li si vlastní PC s připojením na internet. Je potřeba mít kompatibilní modem (před cestou je třeba zakoupit modem s celosvětovou reputací), protože místní adaptéry jsou bohužel nespolehlivé. Je dobré si sebou také přibalit univerzální AC adaptér a adaptér na elektrickou zástrčku.

Důležitá telefonní čísla

Jelikož jsou Maledivy souostrovím, není nutné znát všechna čísla na policii, hasiče či zdravotnické zařízení. Veškeré informace i pomoc v nouzi Vám poskytne:

 

Maledives Tourist Promotion Board

Adresa: Boduthakurufaanu Magu , Malé 20-05 , Maledivy

Tel.: 323 224 Fax: 323 229

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Maledivách

Hledáte zájezdy na Maledivy? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami a různými slevami. Vybírat můžete i dle hodnocení jednotlivých nabídek, k dispozici je řada termínů a cenových hladin, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů na Maledivy, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.