Na Maledivy je nejrychlejší a nejlevnější způsob dopravy, doprava letecká. Let z Evropy trvá cca 12 hodin. Přímé spojení z Prahy bohužel neexistuje a vždy se léta alespoň s jedním přestupem ve Frankfurtu.

Mezinárodní letiště se nachází v hlavním městě Malé, a odtud se turisté převážení na okolní ostrovy transferovou dopravou v podobě hydroplánů, helikoptér, vysokorychlostních lodí či motorových člunůdhoni.

Hydroplán je běžným způsobem cestování mezi ostrovy Malediv

Hydroplán je běžným způsobem cestování mezi ostrovy Malediv

Nejekonomičtější způsob přepavy je vysokorychlostní lodí. Turisté jej však mohou použít pouze tehdy, že se jejich ostrov nachází do 100 km od letiště a cesta trvá cca 2,5 hodiny.

Nejdrahším typem dopravy je doprava letecká a používá se nejčastěji při cestě vzdálenější než 80 km od letiště. Naopak nejlevnější způsob přepravy je lodí dhoni, která se však používá pouze na velmi krátké vzdálenosti.

Loď je na Maledivách nejčastějším dopravním prostředkem

Loď je na Maledivách nejčastějším dopravním prostředkem

Na jednotlivých ostrovech se turisté nejčastěji pohybují pěšky, jelikož jsou ostrovy velmi krátké a nejdelší z nich nepřesahuje 8 km. V hlavním městě Malé se nejčastěji používá jako dopravní prostředek kolo či motocykl, ale turisté nejčastěji využívájí služeb taxi. Cesta taxi je příjemná, ale hlavně velice levná, jelikož za jakoukoliv vzdálenost zaplatíte vždy pouze 1 USD.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Maledivách

Ještě jste nebyli na dovolené na Maledivách a nebo se na Maledivy chcete vrátit? Neváhejte a projděte si aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Maledivy nabízí. Nebudete litovat!