Maledivané jsou velmi věřícím národem a proto jsou velice přivětivý k ostatním lidem a jsou spjati s rodinou a příbuznými. Žijí skromně, rádi pořadají společenské akce s přáteli a milují hudbu a tanec.

Státním náboženstvím Malediv je islám, který je ze 100 % zastoupen sunnity. Všechna ostatní náboženství, sekty a víra jsou politickými stranami přísně zakázány.

Mešita v islámském centru v Malé

Mešita v islámském centru v Malé

Islám je monoteistické náboženství, jenž je založené na víře a uznání jediného Boha, kterým je pro muslimy Alláh. Stoupenci islámu jsou muslimové, jejichž život spočívá v 5 pilířích islámské víry, které jsou pevně dány v kompletním souboru pravidel tzv.šária (vyznání víry, rituální modlitba, almužna, půst v měsíci Ramadán a pouť do Mekky).

Základním pilířem muslimské víry je svatá kniha Korán, ve kterém jsou popsány všechny Mohamedovy zjevení Boha. Na základě těchto zjevení je ctěno pravidlo, že Mohamed je posel Boží.

Místní domorodci věří v ďábelského posla – Jinnise, který přichází z moře, země a ze vzduchu a přináší s sebou vše špatné. Laicky řečeno, všechny přírodní katastrofy (tsunami, silné větry, dlouhé období dešťů) jsou přisuzovány Jinnisovi, kterého je možno zahnat pouze pomocí kouzelných modliteb a zaříkadel.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Maledivách

Hledáte zájezdy na Maledivy? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami a různými slevami. Vybírat můžete i dle hodnocení jednotlivých nabídek, k dispozici je řada termínů a cenových hladin, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů na Maledivy, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.