Flóra na Maledivách

Rostliny na Maledivách se dělí do pěti kategorií. Nejrozsáhlejším druhem jsou zelené traviny, kterých je kolem 20 druhů a táhnou se kolem pobřeží ostrovů. Dalším druhem jsou křoviny, jež jsou nejčastěji zastoupeny vějířovkami (magoo) či křovinami z čeledi kyprejovitých nazývaných kuredhi. Mezi kvetoucí keře patří ibišky neboli dhiggaa. Dále zde rostou vysoké stromy a keře a na větších ostrovech, kde jsou tropické lesy nalezneme běžné stukače (kandoo) a vrcholáky (midhili).

Fauna a flora Malediv je velice bohatá

Fauna a flora Malediv je velice bohatá

Nejvyšším stromem na Maledivách je fíkovník bengálský, známý také jako Banyan tree.

Nejvýznamějším stromem je na Maledivách kokosová palma, která má všestranné použití. Kmen palmy se využívá ke stavbě lodi, listy slouží při stavbě skromných obydlí, nebo při výrobě suvenýrů. Kokosové ořechy se hojně využívájí v kuchyni při přípravě tradičních pokrmů. Skořápky slouží k výrobě provázků z kokosového vlákna, různých doplňků do domácnosti, suvenýrů či jako palivo.

Banyan tree na Maledivách

Banyan tree na Maledivách

Mezi nejčastěji pěstované stromy a keře patří fíkovníky, mangovníky, banánovníky, chlebovníky, arekové palmy, pomerančovníky, dále granátová jablka a ananas. Ze zemědělských plodin se nejčastěji pěstuje kukuřice, proso, sladké brambory (batáty) či vodní melouny.

Jediná přírodní rezervace se nalézá na ostrově Kudabodas a nazývá se Kuda Bandos.

Fauna Malediv

Nejzajímavější tvory Malediv naleznenem pod mořskou hladinou. Množství druhů je opravdu rozsáhlé. Při šnorchlování můžeme pozorovat hejna korálových rybek, želvy a kraby, ale můžeme narazit i nádherné, avšak prudce jedovaté ropušnice velkorohé. Při potápění můžeme spatřit obří želvy, tuňáky, mečouny, rejnoky či žraloky.

Potápění se žralokem velrybím

Potápění se žralokem velrybím

Dalším nejrozsáhlejším druhem živočichů na Maledivách jsou ptáci, avšak pouze 5 druhů je zde trvale usazených např. racci či rybáci. Zbytek jsou migrující druhy.

Pobřeží osidlují převážně brodiví ptáci jako čejky, vodouši a bekasíny a neobydlené ostrovy poskytují útočiště volavkám (mořské lovkyně).

Všudypřítomným druhem na ostrově je velice hlučný papoušek alexandr malý a dalšími obvyklými ptáky jsou vrány, kukačky a poštolky.

Šnorchlování na Maledivách je velkým zážitkem

Šnorchlování na Maledivách je velkým zážitkem

Savců žije na ostrově velice málo. Nejčastěji můžeme spatřit kaloně, krysy a tany. Kočky se zde chovají pouze jako domácí zvířata. K dalším suchozemským živočichům patří hadi, chameleóni, varani a ještěrky (scinkové a agami).

Hmyzu dominují nejčastěji vosy, velcí motýli či brouci z čeledi Dynastinae.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Maledivách

Dovolená na Maledivách? Dobrá volba! Na nic nečekejte a prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů a akčních Last minute, které jsou nyní k dispozici. Zájezdy na Maledivy vám jistě učarují!