Atol Severní Malé je společně s Atolem Jižní Malé součástí přírodního atolu Malé a ten pak spadá pod administrativní atol Kaafu.

Resort na atolu Severní Malé

Resort na atolu Severní Malé

Hlavním městem je Malé, což je nejen hlavní město atolu Severní Malé, ale je to zároveň i hlavní město celých Malediv. Leží na jižním konci atolu Severní Malé a kousek od něj se nachází v Hulhule jediné mezinárodní letiště Malediv.

Díky blízkosti letiště se atol Malé, potažmo atol Severní Malé, staly jedněmi z nejdříve turisty objevenými atoly Malediv, což vedlo k výstavbě celé řady luxusních turistických resortů a nakonec i k tomu, že byly obydleny prakticky všechny původně neobydlené ostrůvky.

Nachází se zde celkem 25 turistických resortů, takže každý si zde zcela jistě přijde na své. Oblíbenými ostrovy jsou Bandos, Ihuru či Dhiffushi. Atol je velmi oblíben potápěči a jak jinak – naleznete zde vskutku nádherné pláže.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (4 )
  • 90%
  • (4)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Opravdový ráj!

dne 2015-04-01 00:54:05

Náš hotel nabízel bezplatné výlety za šnorchlováním, vždycky ráno a odpoledne, které byly super. Chodili jsme každý den :))) Viděli jsme spoustu ryb včetně delfínů, žraloků, mořských želv a taky krásné korálové zahrady.
Líbilo se mi, že byla možnost bezplatného výletu do Malé, kde se dá i nakoupit a vyzkoušet místní kuchyni.
Severní Malé má výhodu v tom, že je blízko letiště, takže cesta sem trvá jen chvilku, což jsme po dlouhém letu ocenili.
V hotelu nabízeli i řadu dalších aktivit, vše placené a ne zrovna levné, ale člověk ty peníze rád obětuje, když už je v takovém ráji :))Dosaženo 25 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Na odpočinek a relax ideální místo

dne 2015-01-06 19:26:58

Tím, že jsou to malé ostrovy tak i hotelové resorty jsou dost malé, ale zase je vidět, že tady mysleli fakt na všechno, takže tady můžete nerušeně odpočívat a nic neřešit. Šnorchlování je tady úplně skvělé a byla to jediná aktivita, za kterou jsme tady nemuseli platit :)) Samozřejmě ale musíte mít vlastní šnorchl (doporučuju vzít i ploutve, člověk se dostane dál a vidí víc). Všechny ostatní věci tady jsou placené, což se dalo čekat.
Večerní zábava záleží na konkrétním hotelu, ale asi bych nečekal nic extra, protože tady většinou chtějí mít lidi klid, tak tady žádné diskotéky dělat nebudou. Fajn je nabídka výletů po okolí nebo na další atoly. Po týdnu jsme chtěli něco zkusit, tak jsme jeli na pozorování ryb (delfínů) na západ slunce. Bylo to hezké, ale za tu cenu to bylo tak trošku předražené. Ale co se dá dělat, Maledivy nejsou pro ty, kteří mají hluboko do kapsy.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Chaya Island resort

dne 2014-12-26 16:15:29

Trošku nás to překvapilo, ale tenhle resort není pro děti, což bylo nepříjemné zjištění, vzhledem k tomu,že jsme sem vzali naše dva prcky. Korálový útes byl smeten tsunami, ale e tady pořád spousta rybiček, takže plavání ve vodě je zážitek. Večer nebylo co dělat, tak jsme chodili brzo spát a zase brzo i vstávali =) Jinak nebylo kam jít, protože jsme se museli stravovat v hotelové restauraci, která nám byla po příletu přidělena. Vařili dobře, ale máme rádi když máme na výběr.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Severní Malé

dne 2014-12-18 22:29:58

Tohle je prostě ráj s nádhernýma plážema, teplým mořem, bohatým podmořským životem, který jde sledovat hned u břehu a nebo v mělké vodě lagun. Super místo na relax. Jestli chcete vidět pláže jako z katalogu cestovek, tak tady máte možnost!Dovolená Atol Severní Malé

Zaujal vás náš článek o destinaci Atol Severní Malé na Maledivách? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Atol Severní Malé nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená na Maledivách je skvělá volba!