Atol Addu je nejjižnějším atolem Malediv s rozmanitou faunou a flórou. V oblibě jej mají především aktivní turisté (dá se celý procestovat na kole) a milovníci šnorchlování a potápění, jelikož v blízkosti atolu je vrak potopené válečné lodi.

Atol Addu

Atol Addu

Atol je tvořen 23 ostrůvky, z nichž je většina neobydlených a z části jsou propojeny mosty.

Můžete zde navštívit také tradiční vesničky, kde se seznámíte s maledivským způsobem života.

Na atolu Addu byla v roce 1941 vytvořena tajná britská námořní základna, která byla udržována (ač časem změnila účel) až do roku 1975, kdy se Britové z atolu stáhli.

Atol Addu je druhým nejlidnatějším atolem Malediv. Jeho zvláštností je, že místní obyvatelé mluví zcela odlišným jazykem než ostatní obyvatelé Malediv.

Pláž na atolu Addu

Pláž na atolu Addu

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Zážitek z cesty hydroplánem :)

dne 2015-01-22 06:55:48

Letěli jsme z Malé hydroplánem, což samo o sobě byl skvělý zážitek, který jsem předtím nikdy nezkusil. Byl sice drahý, ale říkal jsem si, že jinde to asi nezažiju, tak nebylo proč váhat. V letadle je trošku horko, ale ty výhledy jsou neuvěřitelné. Přístání do vody je taky zážitek, člověk to z klasického letadla takhle nezná :) Navíc z Malé to byla jen cirka půl hodinka letu, takže super.
Ostrovy na Addu nabízí vše co se od Malediv dá čekat. Viděl jsem jich více a všechny byly krásné nezkažené, udržované a prostě krásné. Pokud rádi fotíte, tak se tady vyřádíte k zbláznění.
Západy slunce tady nemají chybu, stejně jako služby hotelu, které jsem si moc užíval. Člověk na takový komfort není zvyklý :)
Potápění a šnorchlování je kapitola sama o sobě - tisíce rybek kam se člověk podívá, navíc krásné korálové útesy.
Není co dodat, mně se na Maledivách líbilo hodně.Dovolená Atol Addu

Dovolená v destinaci Atol Addu? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů na Maledivy a vyberte si ze všech dostupných možností!