Atol Baa se nachází na západě Malediv a skládá se ze 75 ostrůvků, z nichž je však jen 13 obydleno s populací okolo 11 000 lidí. Zbývajících 57 ostrovů je neobydlených. Pouze 5 ostrůvků je pak určeno k turistickým účelům.

Atol Baa

Atol Baa

Atol Baa se skládá ze tří menších atolů, jmenovitě jižním Atolem Maalhosmadulu  (ten je dlouhý 42km a široký 32km, skládá se z 9 neobydlených ostrovů), Atolem Fasdūtherē a nejmenším  Atolem Goifulhafehendhu (v námořních mapách bývá označován jako Atol Horsburgh).

Ostrůvky na atolu Baa

Ostrůvky na atolu Baa

Na tomto atolu také naleznete exotickou flóru a je to oblíbeným místem pro potápěče. K vidění jsou zde neporušené korálové útesy, ale také žraloci či manty. Velmi oblíbený je zde rybolov.

Atol Baa resort

Atol Baa resort

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Skvělá dovolená na atolu Baa

dne 2015-02-14 09:35:16

Na Atol Baa jsme letělli po naší dovolené na Srí Lance, kde jsme byli 2 týdny a pak jsme si dali týden na relax na Maledivách. Myslím, že jsme vybrali skvěle, měli jsme vodní bungalow se schůdky přímo do krásné laguny s vlastním korálovým útesem. Nádhera! Přímo z koupelny jsme mohli pozorovat rybičky a malé žraloky pod námi. Samotný ostrov byl malý ráj s perfektními službami a fajn lidmi. Jídlo se neustále střídalo, takže bylo pořád z čeho vybírat, každý týden tady organizovali nějaké večerní programy, což je taky prima jako odreagování. Kdyby mi někdo nabídnul, že se tam můžu vrátit, byla bych sbalená za půl minuty :-) Akorát teď čekáme přírůstek, tak jsou jiné starosti - mimochodem s dětmi si nejsem jistá, jestli bych tam jela. Nebylo by je asi moc jak zabavit. S malým dítětem, které vyžaduje neustálou pozornost by to asi odpočinkové moc nebylo...Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Doporučuji!

dne 2014-10-24 10:55:00

Parádní místo na dovolenou, skvělé potápění a šnorchlování pro každého. Samozřejmě tady nečekejte nějaké noční pitky nebo diskotéky, tohle jsou Maledivy, sem se jezdí odpočívat, takže tady nic takového nenajdete.
Lze podniknout docela dost různých aktivit, především výlety na okolní ostrůvky, nebo výlety za delfíny i rybolovem a tak dále. Každý si vybere.
Skvělá dovolená, kterou mohu doporučit každému, kdo si chce odpočinout od každodenního shonu a stresu. Tady zrelaxujete jako málokde :)Dovolená Atol Baa

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Atol Baa a nebo další spoustu zájezdů na Maledivy. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Atol Baa a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!