Atol Malé je přírodní atol, který je součástí většího administrativního celku Atolu Kaafu.

Ostrůvek u atolu Jižní Malé

Ostrůvek u atolu Jižní Malé

Skládá se ze dvou oddělených atolů – atolu Jižní Malé a atolu Severní Malé. Společně s ostrovy Kaashidhoo a Gaafaru tvoří atol Malé právě zmíněný Atol Kaafu.

Vzhledem k blízkosti letiště a hlavního města se prakticky všechny neobydlené ostrovy Atolu Malé (severního i jižního) staly turistickými resorty během posledních dekád 20. století.

Nejoblíbenější ostrovy pro strávení klidné dovolené jsou Veligandu Huraa či Fun Island. O tomto atolu se také říká, že je rájem pro potápěče, a to díky známým jeskyním Vaadhoo, Kandooma Point či Yacht Thila, neporušeným korálovým útesům a možností spatřit žraloky a manty.

Resort na atolu Jižní Malé

Resort na atolu Jižní Malé

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.67 hvězdy
    4.67 / 5 (3 )
  • 93.4%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Takhle si predstavuju raj!

dne 2015-05-04 18:39:40

Maledivy jsou UZASNE!!!! Ryby, zraloci, rejnoci, zelvy, delfini, krabi, papousci, jesterky a spousta dalsich zvirat je tady proste jako kulisy nejakeho filmu BBC o exotickych krajich. K tomu uplne luxusni plaze, krasne more, klid, ticho, slunicko, prijemni lide...mam pokracovat? Jedina nevyhoda je cena - zajezdy nejsou zrovna levne a na miste taky vyplaznete balik. Za ledovou kavu tady chteli 13 dolaru. Au! Ale holt za luxus se plati.
Libily se mi patecni koktejlove vecery, skvele!
Maledivy bych doporucil vsem, je to raj.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezký ostrov Fihalhohi a krásný atol Jižní Malé

dne 2014-12-05 06:59:58

Fihalhohi je ostrov v atolu jižní Malé, kde jsme strávili skvělých 12 dnů. Na ostrov nejde říct jediné slovo, je podle mne dokonalý, příště si vezmete akorát jiný bungalow (s lepším výhledem na pláž), ale to je detail. Jen počítejte s tím, že tu není co dělat. Není tu žádná restaurace (jen ta hotelová), bary, obchody, není tu kam jet na výlet, nejsou tu památky. Je to jen malý ostrov s plážemi, ubytováním a hotelovými službami. Na aktivní dovolenou to tady je, ale jen pokud máte rádi potápění a nebo vodní sporty (docela drahé).
Docela mě otrávilo jen to, že nám při cestě z Malé vzali vodu, kterou jsme si koupili v duty free a pak nás nechali dvě a půl hodiny čekat na letadlo (nějaká závada nebo co) bez vody, což nebylo příjemné. Ale to je spíš jen takový výkřik do tmy, se samotným atolem jižní Malé to nemá nic společného (-:Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Jižní Malé

dne 2014-11-02 01:08:55

Tenhle atol s jeho ostrůvky je daleko krásnější než může zachytit jakákoli fotka nebo slova. Musí se to vidět (a cítit) na vlastní oči (a nos :-) ). Čekali jsme všechno, ale stejně nás to neskutečně překvapilo, protože je to opravdu nádherné místo.
Nezapomeňte si sebou vzít pořádný foťák, ať máte hezké vzpomínky. A když bude podvodní bude to ještě lepší protože je tady pod vodou sakra co vidět! Korálové útesy s přehršlí života!
Nezapomenutelná dovolená, díky Maledivy!Dovolená Atol Jižní Malé

Dovolená Atol Jižní Malé je dobrou volbou pro každého, koho láká Maledivy. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Atol Jižní Malé a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!