Atol Meemu se nachází a jižní straně atolu Vaavu, asi 150 km od letiště a skládá se z 33 ostůvků z nichž je 9 zcela neobydlených. Meemu je jednou z administrativní oblastí Malediv a je to přírodní atol, který je znám také pod názvem Atol Mukaku či Mulakatolhu.

Atol Meemu

Atol Meemu

Na ostrově Kolhufushi je historický cenná mešita a je zajímavé, že na celém atolu Meemu nikdy nebyly nalezeny žádné pozůstatky z budhistického období, jak je běžné na jiných maledivských atolech. Historicky zajímavý je také vrak lodi Kalhuohfummi, který leží kousek jihovýchodně od pobřeží ostrova Kolhuvaariyaafushi.

Jelikož byl atol pro turisty otevřen teprve nedávno, je možné se ubytovat pouze ve dvou luxusních turistických resortech. Podobně jako celá řada dalších lokalit Malediv, je i atol Meemu velice vhodný pro potápění, neboť i zde je bohatý a zajímavý podmořský život.

Resort na atolu Meemu

Resort na atolu Meemu

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Ideální na odpočinek!

dne 2015-01-18 08:12:40

Atol Meemu se nám moc líbil, byli jsme v hotelu Meeru, kde byla hrozně příjemné obsluha, nic nebylo problém, vše bylo čisté a uklizené (uklízeli 2x denně - když jsme šli na snídani a když jsme byli na večeři), navíc tady mají opravdu klidnou atmosféru, člověk okamžitě vypne hlavu a užívá si ten klid. Jídlo bylo skvělé a měli jsme i velký výběr, prostě ideální místo k odpočinku a nabrání nových sil do práce doma :-)Dovolená Atol Meemu

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Atol Meemu? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Atol Meemu nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy na Maledivy, nebudete litovat!