V Keni se setkáme se 4 druhy náboženství. Keňané, žijící ve vnitrozemí jsou převážně křesťané. Ti co žijí na východním pobřeží jsou převážně muslimové. Dále se tu můžeme setkat ve větších městech s velkým množství hinduistických chrámů, čili hinduisty. No a ti co žijí ve vzdálenějších místech od měst a pobřeží, stále ještě vyznávají tzv. domorodé náboženství.

Kaple v Keni s Kilimandžárem v pozadí Kaple v Keni s Kilimandžárem v pozadí

© Andrzej Kubik / Shutterstock.com

Křesťanství

Díky intenzivní misionářské činnosti od dob kolonizace až po současnost je v Keni zastoupeno téměř každé křesťanské vyznání (luteráni, katolíci atd.).

V Keni existuje také mnoho křesťanských církví a sekt, které se od sebe liší.

Islám

Většina muslimů v Keni patří k sunnitské větvi islámu, která je poměrně tolerantní. Právě tato skupina sem přivádí bohaté zahraniční investory ze Saudské Arábie, kteří financují především nemocniční a vzdělávací zařízení. Toto náboženství se v současné době v Keni nejvíce rozrůstá.

Hinduismus

Ve větších městech můžeme najít také velké množství hinduistických chrámů.V Keni existuje několik desítek různých hinduistických sekt, které jsou také poměrně ekonomicky významné.

Domorodé náboženství

Přes působení křesťanských misionářů se v Keni stále udržují tradiční náboženství založená na uctívání vlastních bohů, se kterými se komunikuje prostřednictvím zemřelých předků. Tato náboženství se zachovávají především v odlehlých oblastech mezi pasteveckými kmeny, např. Masaji a kmeny zabývajícími se lovem a sběrem plodin.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Keni

Chcete-li koupit dovolenou do Keni, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Keni a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Keni je bezva!