Očkování

Turistům, kteří se chystají navštívit Keňu se velice doporučuje očkování proti žluté zimnici a také žloutence typu A a břišnímu tyfu (žádné z nich však není povinné). Někdy Vám také může lékař doporučit, užívání antimalarik ještě před odcestováním.

Privátní nemocnice v Nairobi Privátní nemocnice v Nairobi

© Brendan Howard / Shutterstock.com

Doporučení a nemoci v Keni

Je doporučeno důsledné používání repelentů a moskytiér, aby jste se vyhnuli štípnutí infikovaným hmyzem.

Nejčastějším důvodem onemocnění turistů je nedostatečná hygiena (např. pít pouze převařenou vodu), ale také přenos po napadení infikovaným hmyzem.

Nemoci, které se v Keni vyskytují: dětská obrna, hepatitida typu A a B, vzteklina, tetanus, cholera, břišní tyfus, meningitida, salmonela, toxoplasmóza, AIDS či malárie.

Mějte na paměti, že pacient nemusí být v Keni vůbec přijat na ošetření. Platí zde zásadní podmínka a to je pojištění u renomované zdravotní pojišťovny. Proto je nutné mít i doklad o pojištění nebo kreditní kartu. Soukromé nemocnice vyžadují před ošetřením zaplacení výloh, nebo alespoň složení zálohy.

Na dobré úrovni jsou soukromé nemocnice v Nairobi (Aga Khan Hospital, Nairobi Hospital, Karen Hospital), v Mombase (Mombasa General Hospital). Ošetření ve státních zdravotnických zařízeních se nedoporučuje.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Keni

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do Keni je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do Keni.