Doprava v Keni není na příliš dobré úrovni. Železniční síť je dlouhá pouze 2 778 km a silnice jsou na tom jen o trochu lépe. Asfaltovou silnici hledejte jen ve větších městech a ve vzdálenějších oblastech pojedete po tzv. „polňačce“. Bez terenní auta nemá ani cenu se vydávat do odlehlejších částí Keni.

Přesto si z několika druhů dopravy po Keni můžeme vybrat:

Letecká doprava

Je to nejrozšířenější doprava v Keni. Má pouze dvě hlavní letiště a to Joma Kenyattana International Airport v Nairobi a Letiště Moi v Mombase.

V Keni působí celkem 3 letecké společnosti – Kenya Airways, Air Kenya a Regional Air, které létají nejčastěji na pobřeží letovisek či do turisty nejnavštěvovanějších národních parků.

Nejpohodlnější a nejjednodušší způsob jak se pohybovat po Keni je pronájem letadla. Je to sice poměrně drahé, ale pro návštěvu odlehlých míst velmi výhodné. Navíc cena je odvislá od doby pronájmu a počtu cestujících.

Bicykl taxi (boda boda)

Tento způsob dopravy je nejrozšířenější v turistických resortech na pobřeží. Jedná se o to, že si sednete do přidělaného sedátka na nosiči kola a řidič Vás odveze kam jen budete chtít.

Bicykl taxi (boda boda)

Bicykl taxi (boda boda)

Vlaková doprava

Tato doprava není na moc dobré úrovni a spojuje pouze hlavní město Nairobi s významějšími středisky. Na trati Nairobi – Mombasa můžete očekávat vlaky 1. a 2. třídy, kde se můžete těšit na luxus v podobě umyvadla, pitné vody, WC či šatníku. Jízdenku na tento vlak je však potřeba rezervovat několik dní předem. Oproti tomu na trati Nairobi – Kisumu jezdí pouze vlaky 3. třídy, které nejsou moc pohodlné, jelikož se na sedadlech tlačí víc lidí, než je povoleno. Také se rozhodně nedoporučuje cestovat touto třídou v noci.

Autobusová doprava

Tento typ dopravy je určitě rychlejší, bezpečnější a o víc jak polovinu levnější než doprava vlakem. Určitě se doporučuje si místo v autobuse dopředu rezervovat, ale pokud to nestihnete, nic se neděje. Autobusy jezdí často a jelikož v Keni nejsou zastávky, nastupuje se a vystupuje kdekoliv budete chtít.

Autobus v Keni Autobus v Keni

© Nick Fox / Shutterstock.com

Můžete také využít dopravy v minibuse, který jede delší trasy bez zastávek, vyznačuje se hlasitou hudbou, ale také často opilým řidičem a co je hlavní je plný k prasknutí.

Taxi

Tento způsob dopravy je sice docela rychlý, protože místní řidiči taxi jezdí po krkolomných cestách jak šílenci, ale také velice drahý. Nejčastěji se doporučuje si dohodnout cenu dříve, než nastoupíte do vozu.

Tuk – Tuk

Tuk – tuk je označení pro motorovou tříkolku, kterou v rámci města můžete využít k dopravě. Tento způsob dopravy vychází obvykle velmi levně, cenu si s řidičem raději dohodněte předem a určitě se nebojte smlouvat.

Auto

Jedná se o nejlepší způsob dopravy v Keni. Ceny za půjčení nejsou nějak závratné, jen je dobré se pojistit, protože v případě nehody, by Vás to vyšlo hodně draho. Podmínkou pro zapůjčení vozu je věk řidiče nad 23 let a musí mít mezinárodní řidičský průkaz a pas. Určitě se nedoporučuje cestovat v noci a při jízdě ve dne mějte zamknuté dveře a vytažené okýnka.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Keni

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do Keni je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do Keni.