Statut mořské rezervace dostal v roce 1978 a skládá se z Vnitřních a Vnějších ostrovů Mponguti a Kisite Island.Tento mořský park a rezervace jsou centrem pozornosti podmořských biologů díky vzrůstajícímu počtu nových druhů ryb a korálů a částečně také proto, že zdejší podmořské prostředí je stále nedotčené. Je zde zdokumentováno 250 druhů a podruhů ryb s přes 40 druhů korálů.

Kisite – Mpunguti Kisite – Mpunguti

© Chick About Town, www.chickabouttown.com

K hlavním atrakcím patří delfíni, korálové zahrady, zážitkem je šnorchlování, potápění a pozorování ptáků. Krásná písečná pláž je vhodná pro rekreační aktivity.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nejlepší šnorchlování v Keni!

dne 2015-03-19 22:00:19

Pokud máte rádi šnorchlování tak jako já, tak Kisite nesmíte v žádném případě vynechat. Je to jedno z mých nejoblíbenějších míst, které jsem kdy v životě mohl vidět přes masku se šnorchlem a i dle slov řady dalších lidí je to nejlepší šnorchlovací místo v celé Keni.

Je tady obrovské množství ryb (často je vidět rybí školky), nádherné barevné korály a velmi často tady je možné plavat s delfíny. Většina organizovaných výletů stráví poměrně hodně času obědem na nedalekém ostrůvku Shimoni. Místní nám říkali, že je možné si pronajmou jednu z dhow (loďky) a nechat se sem odvést i na nějaká lepší místa, kde turisté moc nejezdí (jsou na druhé straně ostrůvku) a maximalizovat čas strávený šnorchlováním a nebo potápěním. Možná příště to využijeme.Dovolená Kisite – Mpunguti

Kisite – Mpunguti je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Kisite – Mpunguti či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Keni, stačí kliknout sem a vybrat si :-)