Mombasa je druhé největší město Keni a před rokem 1907 bylo také hlavním městem. Poté jej sesadilo město Nairobi. V Mombase se nachází největší přístav ve východní Africe a je hlavním vývozním a dovozním přístavem pro sousední Ugandu a Rwandu.

Mombasa Mombasa

© Darko Vrcan / Shutterstock.com

Mombasa stojí na ostrově s přírodním přístavem, v ústí dvou říček. Přístav Kilindini, postavený po 2.světové válce, má dostatečně hluboké kotviště pro zaoceánská plavidla.

Město okupovali středověcí arabští obchodníci a později také Portugalci. V roce 1895 se stalo součástí britského protektorátu. V 90.letech 19.století byla Mombasa spojena železnicí s vnitrozemím Keni a Ugandy. Dnes stojí na pevnině a v blítkosti přístavu ropná rafinerie. Četné hotely lemují pobřeží severně i jižně od města, kde jsou atraktivní pláže, které patří k oblíbeným cílům turistů. Kromě přístavu a železnice má Mombasa i mezinárodní letiště.

Bohatá obchodní čtvrť Mombasy Bohatá obchodní čtvrť Mombasy

© IndustryAndTravel / Shutterstock.com

Mombasa je typickým africkým městem se vším, co k tomu patří: chudinskými čtvrtěmi, množstvím žebráků, odpadem v příkopech a na ulici připravovaných jídel.

Portugalci, Arabové z Ománu a Britové zanechali ve městě spoustu různých svatostánků. Vidíme zde hinduistické chrámy, mešity a samozřejmě také křesťanské katedrály.

Chudinská čtvrť Mombasy se slumy Chudinská čtvrť Mombasy se slumy

© Authentic travel / Shutterstock.com

Dominantou Mombasy je pevnost Fort Jesus, která byla dokončena v roce 1593. Postavili ji Portugalci. V pevnosti jistě navštivte Ománský dům, z jehož střechy je nádherný pohled na město. Dále si můžete prohlédnout Palác Mazruiů, uličku Lukostřelců a museum s archeologickými exponáty.

Fort Jesus Fort Jesus

© Darko Vrcan / Shutterstock.com

Nad Moi Avenue jsou dvě dvojice sloních klů. Monument byl postaven na počest následnice trůnu princezny Alžběty, která město v roce 1952 navštívila.

Mombasa je výborné místo k odpočinku na plážích Nyali, Bamburi, Shanzu, Kikambala a Vipingo. Je zde teplé moře.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3 hvězdy
    3 / 5 (1 )
  • 60%
  • (1) Recenze

Summary:

Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Kromě starého města je Mombasa v podstatě o ničem

dne 2015-02-08 15:48:44

Do Mombasy jsme jeli při cestě ze safari. Moc jsme se tady nezdrželi, ukázali nám staré město, protože nové části Mombasy nejsou moc zajímavé, není tady nic k vidění. Staré město je docela hezké, ale spousta budov je na rozpadnutí, takže to bylo trošku zklamání. Pro samostatnou návštěvu Mombasy bych asi nebyla, v rámci balíčku se safari to ale bylo OK zastavení. Člověk aspoň viděl Keňu zase trošku z jiného úhlu pohledu.Dovolená Mombasa

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Mombasa? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Mombasa nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Keni, nebudete litovat!