Kilimandžáro je sice nevyšší a nejvíce ikonickou horou Afriky, Mt. Kenya si s ním ale v monumentálnosti v ničem nezadá, a i její vrcholy (tím nejvyšším je Batian s výškou 5 199 m) jsou stejně jako vrcholy 130 km vzdáleného Kilimandžára pokryty permanentní sněhovou přikrývkou. V celé Africe je Mt. Kenya horou č. 2, pro Keňu je nicméně horou nejvyšší a její návštěva je pro každého cestovatele zajímavou zkušeností, tím spíše, že se v jejím okolí rozkládá stejnojmenný národní park. Povede-li vaše další cesta do exotiky do Keni, zkuste kromě klasických parků jako Masai Mara či Tsavo navštívit i masiv Mt. Kenya, stojí to za to.

Mt. Kenya

Mt. Kenya

Mt. Kenya – nejen keňské dědictví

Unikátní ekosystémy, které se v okolí vyskytují, dopomohly v roce 1997 oblasti k zápisu do seznamu světového dědictví UNESCO, již od konce 70tých let byl však region biosférickou rezervací. Nalezneme zde husté lesy, ledovce, jeskyně, jezera i typické africké planiny pod horským masivem. Ze zvířat se zde můžete setkat mimo jiné i se slony, leopardy, antilopami, opicemi či s některým ze 130ti druhů ptáků. Stejně tak flóra je více než rozmanitá a dotváří unikátní atmosféru tohoto místa.

Národní park Mt. Kenya

Národní park Mt. Kenya

Kdy navštívit národní park Mt. Kenya

Pro návštěvu národního parku není vyloženě nevhodné období a vyplatí se v každou roční dobu, nejvíce doporučováno je však přicestovat buď v lednu a únoru, nebo v srpnu a září. Do parku míří především milovníci horských treků, dech beroucích výhledů do krajiny i neobvyklé, doslova alpské, flóry. S měnící se nadmořskou výškou se výrazně mění podmínky i příroda okolo vás. S tím však souvisí i doporučení, aby návštěvníci nepodcenili aklimatizaci.

V národním parku Mt. Kenya

V národním parku Mt. Kenya

Národní park Mt. Kenya je unikátní a nezklame žádného cestovatele. Bude váš další trek během zájezdu do Keni mířit právě k vrcholům Mt. Kenya?

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Keni

Dovolená v Keni? Dobrá volba! Na nic nečekejte a prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů a akčních Last minute, které jsou nyní k dispozici. Zájezdy do Keni vám jistě učarují!