Národní park Tsavo je největším národním parkem v Keni a hlavní silnice mezi Nairobi a Mombasou jej rozděluje na dvě části. Tsavo West (západní část) a Tsavo East (východní část).

Národní park tvoří zvlněná krajina, říční systémy, prameny, oázy a akáciové háje.

Nádherná krajina národního parku Tsavo

Nádherná krajina národního parku Tsavo

Divoká zvěř v národním parku je ohrožována pytláky. V roce 1970 zde bylo 25 000 slonů, dnes je jich sotva polovina. Ještě hůře jsou na tom nosorožci v parku Tsavo West. V roce 1960 jich zde bylo téměř 8000, dnes jsou napokraji vyhubení s necelou stovkou kusů.

Tsavo West

Tsavo West je vzhledem ke své přístupnosti navštěvovanější. Z volně žijících zvířat zde spatříme slony, nosorožce, hrochy, lvy, leopardy,gepardy, levharty, divoké psy, buvoly, krokodýly, rozmanité druhy ptáků včetně ohroženého chřástala polního.

Žirafa v národním parku Tsavo West

Žirafa v národním parku Tsavo West

Ubytovat se můžete v: Ngulia Safari Lodge, Kilaguni Safari Serena Lodge, Kitani Severin, Safari Camp / Lodge, Voyager Safari Camp. Dále ve veřejných kempech: Kamboyo kemp, Chyulu kempu, Jipe kempu. Ubytování je nutné zajistit si předem.

Doporučuje se navštívit v odbobí ke konci dešťů, kdy je tato část parku nejvíce zelená.

Buš národního parku Tsavo West

Buš národního parku Tsavo West

Největším lákadlem jsou vodní plochy nedaleko Kilanguni a Ngulia, kde se v období sucha shromažďují stovky druhů ptáků a savců. Nejzajímavějšími zvířaty jsou tu krokodýli, hroši a také vysoce ohrožení nosorožci černí. Na své si zde příjdou i fanoušci jeskyní či nádherných lávových proudů.

Kromě pozorování zvěře si nenechte ujít v parku Tsavo West vulkanické prameny s obrovskými palmami, vodním ptactvem a pozorovatelnou hrochů.

Tsavo East

Tsavo East má své kouzlo v divoké nespoutanosti. Park je domovem pro většinu větších savců, obrovská stáda slonů, ​​nosorožci, buvoli, lvi, leopardi, hroši, krokodýli. Zaznamenáno je 500 druhů ptáků.

Žirafy v Tsavo East

Žirafy v Tsavo East

Ubytovat se můžete: Voi Safari Lodge, Kingfisher Tented Camp, Ndololo Tented Camp,Tarhi Eco Camp, Satao Camp, Epiya Chapeya Tented Camp, Patterson Safari Camp, Aruba Ashnil. Dále ve veřejném Ndololo kempu. Ubytování je nutné zajistit si předem.

Tsavo East je domovem pro stáda tzv. červených slonů a hojně se zde vyskytují také baobaby. Největším lákadlem pro turisty je zcela jistě umělá přehrada Aruba Dan, postavená přes řeku Voi, kde chodí pít mnoho druhů zvířat. Nachází se zde také největší lávový proud na světě zvaný Yatta Plateau.

Sloni v národním parku Tsavo East

Sloni v národním parku Tsavo East

V Tsavo East se podívejte k přehradě Aruba. V této části národního parku se nachází největší lávový proud na světě Tatra Plateu. Za prohlídku stojí i vodopády Lugards na řece Galana.

Kdy do národních parků Tsavo East a Tsavo West vyrazit?

Podívejte se na přehlednou tabulku toho, kdy je nejvhodnější do národních parků Tsavo East a Tsavo West vyrazit s ohledem na dlouhodobé statistiky počasí a srážek.

Další zajímavá místa Afriky a vhodné termíny pro jejich návštěvu najdete ve článku TOP místa Afriky: Kam a kdy v Africe vyrazit tady na MAHALO.cz.

Měsíc roku
123456789101112
anoanoanoneneneanoanoanoanonene
  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.25 hvězdy
    4.25 / 5 (4 )
  • 85%
  • (4)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Hezký ale pěkně drahý zážitek

dne 2015-05-03 12:40:17

Tsavo je obrovský park, který navštěvuje většina lidí, kteří tráví dovolenou na pobřeží indického oceánu v Keni. Přesto, tím, že je to tak velký park, tady často uvidíte další turisty jen v táborech, kde se obědvá a nebo večer. Sem tam jsme viděli jiný jeep, ale bylo to spíše vyjímečné. Zvěř je tady hodně rozprchnutá, takže jsme někdy docela hledali. Každopádně cena za vstupné (80 USD/osoba a k tomu jeep za 60 USD, nám za dva dny udělalo pěknou sumičku) byla docela dost vysoká a nevím, jestli bych do toho šel znova. Jednou asi stačilo, kdyby udělali ceny trošku normaálnější, bylo by to rozumnější.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Vřele doporučuji!

dne 2015-03-14 18:32:09

Být v Keni a nejet na safari? To bych si musela nafackovat. Takže jsme vyrazili na 3 denní safari do parku Tsavo East. Národní park Tsavo je jednou z hlavnch turistických a přírodních atrakcí Keni a v podstatě i celé Afriky. Je možná tady vidět divoká zvířata, která člověk zná jen z televize nebo zoo, a to v jejich přirozeném prostředí. Dle místních průvodců se tento park může směle rovnat i se světoznámým Masai Mara/Serengeti. Hlavně okolo hranice s Tanzánií, u jezera Lake Jipe, jsme viděli tolik zvířat najednou, že jsme si málem vykroutili krky z tooh, jak jsme nevěděli, kam se dívat nejdříve. Obrovská stáda zvířat, spousta ptáků, do toho hroši, spousta slonů.... nádhera, která se ani nedá slovy popsat! Ubytování v parku bylo krásné. Myslím, že je důležité mít dobrého průvodce, protože dobrý průvodce zajistí, že uvidíte hodně zvířat i z blízka. Nezapomeňte si dalekohled a teplé oblečení (po ránu je tady chladno). Nám se osvědčilo mít i baterku a ubrousky, protože na některých cestách je tady prašno a je dobré se mít možnost otřít. Skvělý zážitek a národní park Tsavo East vřele všem doporučuji!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Musíte vidět a zažít

dne 2015-02-21 12:51:30

Měli jsme skvělého řidiče. Byl to zkušený pán, který zde pracuje přes 40 let a bylo vidět, že tady zná každý kamínek. Přesně věděl, kam nás má zavést a co nám chce ukázat, což bylo skvělé, protože jsme viděli maximum. Nezapomeňte, že tenhle národní park je opravdu obrovský, takže tady člověk najezdí spoustu kilometrů. Nádherná byla obrovská stáda slonů, je zážitek tato zvířata vidět v jejich přirozeném prostředí. Národní park Tsavo je krásné místo, jsou tady některé skvělé scenérie jako z filmů. Opravdový ráj zvířat a můžeme být šťastní, že jsme měli tu možnost zde být a vidět tu nádheru na vlastní oči. Vřele všem doporučuji tuto zkušenost aspoň jednou za život absolvovat. Stojí to spoustu peněz, ale stojí to za každou korunu, kterou tady necháte!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Skvela zkusenost a zazitky na cely zivot

dne 2014-11-29 15:23:12

Tsavo East nabizi TOLIK veci k videni, ze to lidsky mozek asi ani nema sanci hned zpracovat. Odjizdeli jsme odsud unaveni a naprosto zniceni mnozstvim zazitku. Az zpetne si uvedomujeme, co vsechno jsme mohli videt a jak to bylo hezke. Vyhoda je, ze Tsavo lezi kousek od Mombasy, takze je pomerne snadno dostupne (na rozdil treba od Serengeti, ktere jsme zvazovali prvne, ale pak nas odradily naklady na cestu - financni i casove).
K ubytovani v Tsavo velice doporucuju kemp Satao, kde je jezirko, ktere laka divoka zvirata, takze i tady muzete videt hromadu zvirat pred zapadem slunce, kdy se chodi napit. Neuveritelne, je to jako jet kempovat pod stany a u toho mit moznost sledovat zirafy a slony! Narodni park Tsavo je rajem hlavne pro milovniky slonu, kterych je tady obrovske mnozstvi. Ale videli jsme i velka stada dalsich zvirat. Myslim, ze pro rodiny s detmi je to skvele misto, detem nemuzete dat lepsi dar nez moznost videt divoka zvirata v jejich prirozenem prostredi.Dovolená Národní parky Tsavo East a Tsavo West

Dovolená Národní parky Tsavo East a Tsavo West je dobrou volbou pro každého, koho láká Keňa. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Národní parky Tsavo East a Tsavo West a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!