Je nejznámějším a nejnavštěvovanějším národním parkem v Keni. Název je odvozen od Masajů, což jsou původní obyvatelé, kteří zde žijí dodnes a místní řece zvané Mara.

Rezervace je slavná zejména díky každoročnímu stěhování převážně pakoňů a zeber, které probíhá v září a říjnu.

Nádherný africký západ slunce v Masai Mara

Nádherný africký západ slunce v Masai Mara

Tento národní park byl vyhlášen za chráněnou oblast roku 1977.

Masai Mara je dostupná letadlem, autem, autobusem nebo matatu. Návštěvy národního parku se vyhněte v době dešťů, to jsou cesty zcela neprůchodné. Rezervace je bohatá zvěří, ale i množstvím turistů, což je její nevýhoda.

Sloni v národním parku Masai Mara

Sloni v národním parku Masai Mara

Můžete zde spatřit současně desítky různých druhů živočichů – gazely (gazely Thomsonovy, gazely Grantovy, impaly, chocholatky), zebry, žirafy (včetně žirafy masajské), antilopy, pakoně, slony, hyeny, šakaly, pštrosy, supy, gepardy a lvy. Objevuje se i antilopa koňská, ale velmi vzácně. Park je známý každoročním přesunem milionových stád buvolů, zeber a pakoňů, která putují za pastvou přes keňsko-tanzánské hranice do rezervace Serengeti a zpět.

Masajové v národním parku Masai Mara Masajové v národním parku Masai Mara

© costas anton dumitrescu / Shutterstock.com

Vyskytují se tu ale i jiní živočichové – lvi, levharti, gepardi, sloni afričtí, buvoli. Ale i téměř vyhubení nosorožci dvourozí. Můžeme se zde setkat i s hyenami, gepardy, šakaly a psy ušatými.

Žije zde keňský národní pták mandelínek fialoprsý a dále supi, zoborožci, pštrosi, orli, marabu africký hadilov písař, jeřáb paví a dalších více jak 470 druhů ptáků.

Velká migrace mezi národními parky Masai Mara a Serengeti

Velká migrace mezi národními parky Masai Mara a Serengeti

Kdy do národního parku Masai Mara vyrazit?

Podívejte se na přehlednou tabulku toho, kdy je nejvhodnější do národního parku Masai Mara vyrazit s ohledem na dlouhodobé statistiky počasí a srážek.

Obecně platí, že nejlepší doba na návštěvu národního parku je mezi koncem července a listopadem, to jsou počty pakoňů a zeber na nejvyšších počtech. Nejlepší denní doba na pozorování zvířat je za soumraku a za svítání.

Další zajímavá místa Afriky a vhodné termíny pro jejich návštěvu najdete ve článku TOP místa Afriky: Kam a kdy v Africe vyrazit tady na MAHALO.cz.

Nejlepší doba k návštěvě vzhledem k velké migraci zvířat

Měsíc roku
123456789101112
neneneneneneneanoanoanoanone

Nejlepší doba k návštěvě pro pozorování kočkovitých šelem

Měsíc roku
123456789101112
anoanoneneneneneneneneneano
  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.8 hvězdy
    4.8 / 5 (5 )
  • 96%
  • (5)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Neuvěřitelné!

dne 2015-04-13 09:09:30

V Keni jsem navštívila více parků a Masai Mara patří rozhodně mezi ty nejlepší z nich. Množství a druhy zvířat, které tady může člověk vidět (a které obvykle i vidí, protože jich tady je opravdu hodně), k tomu velké množství druhů ptáků, to vše je zcela omračující. Když se podaří k nějakému zvířeti přiblížit na malou vzdálenost, člověku se úplně tají dech a mísí se v něm pocit strachu a nadšení. To vše v krásné scenérii africké přírody s kopci v pozadí a rozlehlými plochami kolem vás. Je to prostě přírodní ráj. Pokud budu mít nejmenší možnost, velice ráda sem vyrazím znova, neznám moc krásnějších míst.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Splněný dětský sen

dne 2015-03-22 08:01:46

Od Masai Mary jsme si hodně slibovali a hned můžu prozradit, že nás nezklamala. Ani trochu. Viděli jsme velké množství žiraf, zeber, slonů, gazel lvů krokodýlů, hrochů a spousty dalších zvířat. Neviděli jsme sice leopardy, ale s tím se holt musíme naučit žít :-) Velká pětka nám tak utekla, ale to vůbec nevadí. Někdy jsme byli konsternovaní tím, jak jsme byli blízko třeba obrovským lvům. Skoro jsme na ně mohli šáhnout, jak byli blízko!! Super byla prohlídka masajské vesnice na okraji parku, kam jsme se mohli jít podívat za drobný poplatek. Byli velmi milí a přátelští, učili nás jejich tance, rozdělávat oheň, nabídli nám jejich rukodělné výrobky (MNOHEM hezčí než brak, který se prodává na pobřeží) a ukázali nám své domy. Opravdu zajímavé.
Do parku se jede z Nairobi nějakých 7 hodin, cestou jsou dvě zastávky (vesměs na čůrání, tankování a nákup suvenýrů - tvrdě smlouvejte, ale buďte milí). Jeep byl skvělý, měl dobré tlumiče, takže kamenitá cesta nám neudělala ze zadků placky, otevírací okna a střechy, takže v nich byl příjemný průvan, i když venkovní teploty šplhaly nahoru. Po ránu a večer bylo v parku příjemně, přes den hodně horko.
Masai Mara splnila všechny naše představy a dětské sny o opravdovém africkém safari. Pokud je to i váš sen, jeďte si jej splnit!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Skvělý zážitek pro nás i pro naše děti

dne 2015-01-30 14:17:27

Byli jsme tady na dva dny v kempu Lenchada, kde jsme byli ubytovaní. Safari začalo brzy ráno a celé to bylo neuvěřitelné. Viděli jsme tolik zvířat! Skupinu lvů s více než 12 členy, slony, žirafy, spoustu hrochů a krokodýlů. Děti byly nadšené a stejně tak i my! Skvělá možnost, jak našim mladým ukázat zvířata jinak než v zoo. Opravdu doporučuji všem, stálo to za to.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Jeden z nejkrásnějších zážitků v mém životě

dne 2014-12-03 00:28:06

Národní park Masai Mara je ráj pro každého, kdo má rád zvířata. Právě tady je možnost vidět pokupě takzvanou velkou pětku (Big 5).

Masai Mara je krásný park s nádhernou přírodou a spoustou hezkých míst. Přičtěte si k tomu velká stáda divokých zvířat, nocování v některém z hezkých romantických ubytování, možnost prohlídky masajské vesnice a třeba i let horkovzdušným balónem a víte, že tenhle park si prostě musíte zamilovat.

Lety balónem jsou docela draho záležitostí, ale rozhodně stojí za to. Lety obvykle začínají před východem slunce, takže budete svědky nejkrásnějšího východu slunce, jaký jste kdy zažili - z horkovzdušného balonu letícího nad panenskou africkou přírodou, kdy se slunce zvedá na horizontu a postupně osvětluje celou tu nádheru pod vámi.

Výlet do Masai Mara by nádherný, jeden z mých nejkrásnějších zážitků v životě!Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Krásné zážitky z národní rezervace Masai Mara

dne 2014-11-24 01:46:52

Nejprve opravím některé chybky v textu - Masai Mara je národní rezervace, nikoli park =) Ale to je detail.
Hlavně je to ukázka toho, jak spolu můžou krásně žít zvířata a lidé, vše je přírodní, bez plotů a klecí, do života zvířat se tady snaží nezasahovat a tak je možné vidět zvířata v jejich přirozeném prostředí, což je skvělé. V noci jsme kempovali podél řeky, kam zvířata chodila pít. Neustále jsme slyšeli řev lvů a vytí bůh ví jakých zvířat. Jen díky ohništi se od nás zvířata držela dál! nejdřív jsem si myslela, že snad ani neusnu, ale to ticho a atmosféra místa mě poslaly do říše snů velmi rychle =)
Zvířat je zde opravdu velké množství - co do počtu i co do druhů. Nádherná jsou hlavně obrovská stáda, která jinde na světě neuvidíte. Krása! Jediná věc, která nás mrzela, bylo to, že když jsme se dostali k řece Mara river (která odděluje Keňu od Tanzánie a rozděluje park na Masai Mara na keňské straně a Serengeti na straně tanzanské), nebyly zde vidět ta velká stáda zvířat, která přes řeku brodí i přes to, že je plná krokodýlů. Průvodce nám řekl, že se tak děje později v roce a že je to každoroční významná událost (velká migrace zvířat mezi těmito národními parky). Tak třeba příště nám to vyjde =)Dovolená Národní park Masai Mara

Láká vás Národní park Masai Mara? Hledáte-li zájezdy do destinace Národní park Masai Mara, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Národní park Masai Mara, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.