V národním parku Samburu se můžete setkat s kmeny Tamburů, kteří jsou blízcí Masajům a hovoří stejným jazykem. Přežívají pouze z krve a mléka ze svého stáda, maso konzumují pouze výjimečně. Živí se zeleninou nebo různými kořínky.

Lvice v národním parku Samburu

Lvice v národním parku Samburu

Krajina je sopečného původu a skládá se z travnatých savan a polopouští.

Přítomnost řeky a jejich stinných stromů přitahuje spoustu zvěře. Žirafy, buvoly, antilopy a zebry (včetně ohrožené zebry Grévyho). Domov zde mají velká stáda slonů. Často zde bývají lvi, levharti, gepardi, krokodýli, kočkodani. Žije zde také kolem 365 druhů ptáků, včetně pštrosa somálského.

Bojovníci kmene Samburů Bojovníci kmene Samburů

© Dietmar Temps / Shutterstock.com

Návštěva rezervace je doporučována v období dešťů v březnu a dubnu. Mimo tuto dobu je park hodně suchý a horký. Teploty běžně dosahují nad 40°C.

Dopravit se sem můžete automobilem a letecky. Ubytování je možné v kempech a nebo v dražších Safari Lodges, např, Samburu Intrepids a Samburu Lodge.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (2 )
  • 100%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 10 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Krásný a lehce opomíjený park

dne 2015-04-24 19:32:20

Sice je Samburu jedním z méně známých národních parků v Keni, ale rozhodně patří k těm nejkrásnějším. Kontrast mezi suchými a zelenými plochami, krásná řeka, která sem přivádí životodárnou vodu, mnoho zvěře, stáda žiraf a zeber a hezké výhledy, lokální vesnice s možností nahlédnout do lokálních tradic a kultury... co víc si přát? Nádherný park, který nám svou krásnou připomínal scény ze lvího krále! :) Opravdu musím velice doporučovat jeho návštěvu...Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Vřele doporučuji, překrásný park!

dne 2015-01-06 19:43:34

Samburu je skvělý národní park, máme jen ty nejlepší vzpomínky. Viděli jsme spoustu unikátních zvířat, hromadu lvů, překrásné žirafy a vzácné zebry a dokonce i leoparda. Určitě bych doporučila jet spíše sem než třeba do Tsavo a Amboseli, kde je mnohem více lidí a je to daleko větší masovka. Tento park je klidnější a i průvodci nám tady přišli hrozně příjemní. Vřele doporučuji.Dovolená Samburu

Klikněte pro zobrazení nabídky Samburu: zájezdy nebo Samburu: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Samburu!