Nejluxusnější a nejmodernější letovisko na Bali s luxusními hotely, Nusa Dua, bylo vystavěno pro nejnáročnější klientelu s nákupním centrem, zábavním střediskem, krásnými parky, golfovými možnostmi. Je zde také ráj pro vodní sporty.

Nachází se v Badung Regency asi 25 minut jízdy od mezinárodního letiště v Bali. 350ha luxusní rekreační oblast v jižní části Bali se začala budovat v r. 1974 a jedná se tak o zcela umělé letovisko. Oblast je vlastníkem nejkomplexnějších turistických zařízení v Bali a Indonésii – pěti hvězdičkové hotely (Club Med, Nusa Dua Beach Hotel, The Westin Resort, Laguna Resort, Melia Bali Villas & Spa, Inna Putri Bali Hotel, Ayodya Resort, Kayu Manis Villa, Nikko Bali Resort & Spa,Bale Villas a Novotel Nusa Dua) a luxusní ubytování, kongresový sál, obchodní centra a krásné pláže – to vše vám Nusa Dua může nabídnout.

Nusa Dua

Nusa Dua

Skutečnost, že se jedná o uměle vybudované letovisko, s sebou přináší některá specifika – na jednu stranu je celá oblast uzavřena a dostanete se sem pouze přes brány, které hlídají hlídky. Tím pádem se sem nedostanou lidé, kteří sem nepatří (turisté bez problému ano), což je výhodné v tom, že zde může platit zákaz prodeje pro různé prodejce „slané vody“, kteří vás budou otravovat ve všech ostatních letoviscích na Bali. Nevýhodou je však to, že v letovisku prakticky zcela chybí místní restaurace, warungy, chrámy apod. Někomu to vadit nemusí, cestovatelům, kteří chtějí ostrov opravdu poznat však možná ano.

Nusa Dua je nicméně moc hezké letovisko, které je opravdu krásně upravované a udržované. A ač se jedná o takový menší turistický skanzen, který nemá s opravdovým Bali až tak mnoho společného, může vám velice dobře posloužit jako výchozí bod k prozkoumávání dalších částí Bali. Sice je to na sever, východ či západ Bali docela daleko, ale budete-li chtít, minimálně střed ostrova, poloostrov Bukit a pobřežní oblasti východu a západu Bali budete schopni projet.

Za historickými zajímavostmi se tak musíte vypravit do jiných částí ostrova. Pouhých 30 minut cesty je chrám Pura Luhur Uluwatu, místo pyšnící se nejen krásnými plážemi a surfařským zázemím, ale také nejnavštěvovanějšími chrámy na Bali.

Jak se do Nusa Dua dostat

Nusa Dua leží 40 km od Denpasaru, provinčního hlavního města Bali. Snadno se do letoviska dostanete z Kuty nebo Jimbaranu, když sjedete na jižní cestu Jalan Bypass Ngurah Rai, která se před Nusa Duou změní v Jalan Bypass Nusa Dua.

Z mezinárodního letiště vás do letoviska za zhruba 100 000 Rp dopraví taxi. Pokud zde máte zajištěno také ubytování, je váš odvoz z letiště organizován hotelem, ve kterém budete pobývat.

Tanjung Benoa

Nusa Dua přechází do výběžku Tanjung Benoa. Zde najdete velké hotely známých společností, s kompletním servisem. Mají tu i golfové hřiště, údajně nejlepší v Asii.

Za pobřežními mělčinami se nabízí projížďka na vodním skútru, na vodních lyžích nebo na banánu. Můžete vyzkoušet i padák.

Tanjung Benoa

Tanjung Benoa

Nechybí zde ani mořské kajaky a možnost windsurfingu. Jsou zde i potápěčská centra. Místa na potápění sice nejsou tak atraktivní jako na severu Bali, ale na své si přijdete také.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (2 )
  • 80%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Umělé ale krásné a klidné letovisko s krásnou pláží

dne 2015-03-19 01:54:25

Nusa Dua je, jak je již uvedeno v článku tady na MAHALO, uměle vybudované letovisko. Je zde spousta luxusních hotelů a žádné extra levné ubytování tady nenajdete. Pokud na dovolené hledáte klid a relativní soukromí, je Nusa Dua ideální místo. Místní zde nemají přístup (pokud zde nepracují), takže zde nehrozí nájezdy otravných prodejců všeho možného, na druhou stranu jste tady zase v jakési turistické bublině, která nemá mnoho společného s Bali. Jste sice na Bali, ale jen geograficky :-)
Pro rodiny s dětmi je pobyt zde skvělý, protože je zde bezvadná písčitá pláž se širokým a pozvolným vstupem, řada hotelů má bazény a také dětské koutky.
Bary a restaurace na pláži nabízí krásné východy slunce a příjemné posezení po celý den.
Nusa Dua je skvělé letovisko, které má ale několik specifik a není tak pro každého. Pro strávení klidné, odpočinkové dovolené, ideálně v kvalitním hotelu, je ale více než vhodná.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Luxus!

dne 2015-01-09 01:09:26

Luxusní letovisko, kam jsme se zajeli podívat v rámci výletu na poloostrov Bukit. Je vidět, že je to letovisko hodně nóbl, protože už jen to, že je zde ochranka, která hlídá, kdo do něj jede a kdo jede ven, nás docela překvapilo, Nejdřív jsme si mysleli, že jsme možná špatně zahli a jedeme do nějakého vojenského prostoru, pak jsme si mysleli, že nás vyhodí, protože tam nebydlíme. Nakonec se ukázalo, že je to pozitivní diskriminace cizinců - když má někdo bílou hubu, může sem bez problému.

Nezdrželi jsme se tady moc dlouho, je zde hezká pláž, ale neviděli jsme moc možností kam si zajít třeba nakoupit. Předpokládám, že tam mají spíše hotelové obchody, které ale budou zase extrémně drahé.

Nám se Nusa Dua líbila a dovedu si představit, že tady strávím dovolenou odpočinkem v nějakém hezkém hotýlku. Člověka by tady aspoň nikdo neotravoval jako třeba v Kutě, kde kolem nás pořád kroužili prodejci a něco pořád dokola nabízeli :-)Dovolená Nusa Dua

Dovolená Nusa Dua je dobrou volbou pro každého, koho láká Bali. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Nusa Dua a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!