Podnebí na Bali je jednak velmi tropické a jednak rovníkové.

Bali nabízí více variant počasí. Pobřeží je teplejší a je ochlazováno mořskými větry. Sever ostrova je vlhký s častými mlhami, východní pobřeží je suché a slunečné. Směrem do vnitrození jsou teploty nižší, s ranními teplotami kolem 15°C.

Celoročně se zde denní teploty pohybují okolo 30°C a jsou zde dvě roční období. Období sucha je ovlivněno východním monzunem – od května do října a období dešťů, ovlivněno západním monzunem – od listopadu do března. Nejsou to ale vydatné deště celý den, spíše přeháňky, které se různě střídají.

V posledních letech se po celém světě lehce zbláznilo počasí, takže je nutné počítat s tím, že se počasí nebude chovat standardně – tzn. že v období sucha je větší šance, že bude pršet a v období dešťů může být krásně. Mohu to potvrdit ze své zkušenosti z prosince 2012 a ledna 2013, kdy jsme měli na Bali 14 dnů bez dešťě (ačkoli předpovědi stále ukazovaly bouřky na každý den), ale pak se zatáhlo a pršelo 3 dny v kuse (proto jsme utekli na Gili, kde bylo hezky). Zkušenosti známých jsou takové, že v období sucha jim týden propršelo a v období dešťů obvykle prší hodinku odpoledne a nebo v noci, což se dá využít k tomu, aby si člověk zašel na oběd.

V každém případě doporučuji, chcete-li ostrov poznávat během období dešťů, raději přivstat, vyrazit na cesty už třeba okolo 7. hodiny ráno, kdy je zpravidla krásně a cestovat až do cca 14. hodiny, kdy se obvykle zatáhne a sprchne.

Počítejte s tím, že vnitrozemí (okolo sopek, či Ubud a severně od něj) je mnohem deštivější než pobřeží. Je to vidět i na tom, že v okolí sopek se často drží mraky, které se později odpoledne začnou rozpínat i na ostatní části ostrova a ze kterých velice rádo prší. Neberte ale déšť jako něco negativního – Bali leží v tropech a déšť k tropům patří. Proto si vymyslete náhradní program pro případ, že by vám pršelo častěji a radujte se z ostrova a jeho krás navzdory počasí. On takový tropický slejvák má taky něco do sebe a příroda je po něm mnohem živější, zelenější, řeky divočejší a vodopády zajímavější. A jste-li fotograf, světlo před a po bouřce na Bali je opravdu fantastické a dají se udělat nádherné fotky.

Vlhkost vzduchu se na Bali pohybuje kolem 80%, často však i přes 90%.

Aktuální teploty na Bali a předpověď počasí na další dny

Průměrné teploty na Bali

Podívejte se na následující graf průměrných teplot na Bali v oblasti Kuty. Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší!

Průměrné srážky na Bali

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrných srážek na Bali v jednotlivých měsících v okolí Kuty. Hodnoty jsou v milimetrech. Pozor na to, že se tyto hodnoty mohou lišit mezi jednotlivými částmi Bali. V základu však lze s hodnotami v tabulce počítat.

Průměrná vlhkost vzduchu na Bali

V tomto grafu naleznete hodnotu průměrné vlhkosti vzduchu na Bali v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech a jsou platné pro Kutu.

Průměrný počet hodin slunečního svitu na Bali

V dalším grafu naleznete hodnotu průměrného počtu hodin slunečního svitu během měsíce na Bali. Hodnoty jsou v hodinách a jsou platné pro Kutu.

Průměrná teplota moře na Bali

A nakonec uvádíme graf s průměrnou teplotou moře okolo Bali (Kuta) pro jednotlivé měsíce roku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Bali

Chtěli byste vyrazit na zájezd na Bali? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Bali nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená na Bali je skvělá volba!