Podnebí na Bali je jednak velmi tropické a jednak rovníkové.

Bali nabízí více variant počasí. Pobřeží je teplejší a je ochlazováno mořskými větry. Sever ostrova je vlhký s častými mlhami, východní pobřeží je suché a slunečné. Směrem do vnitrození jsou teploty nižší, s ranními teplotami kolem 15°C.

Celoročně se zde denní teploty pohybují okolo 30°C a jsou zde dvě roční období. Období sucha je ovlivněno východním monzunem – od května do října a období dešťů, ovlivněno západním monzunem – od listopadu do března. Nejsou to ale vydatné deště celý den, spíše přeháňky, které se různě střídají.

V posledních letech se po celém světě lehce zbláznilo počasí, takže je nutné počítat s tím, že se počasí nebude chovat standardně – tzn. že v období sucha je větší šance, že bude pršet a v období dešťů může být krásně. Mohu to potvrdit ze své zkušenosti z prosince 2012 a ledna 2013, kdy jsme měli na Bali 14 dnů bez dešťě (ačkoli předpovědi stále ukazovaly bouřky na každý den), ale pak se zatáhlo a pršelo 3 dny v kuse (proto jsme utekli na Gili, kde bylo hezky). Zkušenosti známých jsou takové, že v období sucha jim týden propršelo a v období dešťů obvykle prší hodinku odpoledne a nebo v noci, což se dá využít k tomu, aby si člověk zašel na oběd.

V každém případě doporučuji, chcete-li ostrov poznávat během období dešťů, raději přivstat, vyrazit na cesty už třeba okolo 7. hodiny ráno, kdy je zpravidla krásně a cestovat až do cca 14. hodiny, kdy se obvykle zatáhne a sprchne.

Počítejte s tím, že vnitrozemí (okolo sopek, či Ubud a severně od něj) je mnohem deštivější než pobřeží. Je to vidět i na tom, že v okolí sopek se často drží mraky, které se později odpoledne začnou rozpínat i na ostatní části ostrova a ze kterých velice rádo prší. Neberte ale déšť jako něco negativního – Bali leží v tropech a déšť k tropům patří. Proto si vymyslete náhradní program pro případ, že by vám pršelo častěji a radujte se z ostrova a jeho krás navzdory počasí. On takový tropický slejvák má taky něco do sebe a příroda je po něm mnohem živější, zelenější, řeky divočejší a vodopády zajímavější. A jste-li fotograf, světlo před a po bouřce na Bali je opravdu fantastické a dají se udělat nádherné fotky.

Vlhkost vzduchu se na Bali pohybuje kolem 80%, často však i přes 90%.

Aktuální teploty na Bali a předpověď počasí na další dny


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.

Průměrné teploty na Bali

Podívejte se na následující graf průměrných teplot na Bali v oblasti Kuty. Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší!

Průměrné srážky na Bali

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrných srážek na Bali v jednotlivých měsících v okolí Kuty. Hodnoty jsou v milimetrech. Pozor na to, že se tyto hodnoty mohou lišit mezi jednotlivými částmi Bali. V základu však lze s hodnotami v tabulce počítat.

Průměrná vlhkost vzduchu na Bali

V tomto grafu naleznete hodnotu průměrné vlhkosti vzduchu na Bali v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech a jsou platné pro Kutu.

Průměrný počet hodin slunečního svitu na Bali

V dalším grafu naleznete hodnotu průměrného počtu hodin slunečního svitu během měsíce na Bali. Hodnoty jsou v hodinách a jsou platné pro Kutu.

Průměrná teplota moře na Bali

A nakonec uvádíme graf s průměrnou teplotou moře okolo Bali (Kuta) pro jednotlivé měsíce roku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Bali

Chtěli byste vyrazit na zájezd na Bali? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Bali nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená na Bali je skvělá volba!