Odlehlý ostrov, kdysi vyhnanství pro zločince a nežádoucí osoby Klungungského království, dnes skvělé místo pro surfování, potápění a šnorchlování. Jsou tady i fascinující chrámy – Ped, Batukuning a obrovská vápencová jeskyně Karangsari.

Nusa Penida

Nusa Penida

Ostrovg Nusa Penida sousedí s mnohem menším ostrovem Nusa Lembongan a pidi ostrůvka Nusa Ceningan, které jsou spolu spojené mostkem pro pěší a motorky.

Manta Bay na ostrově Nusa Penida

Manta Bay na ostrově Nusa Penida

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Skvělý ostrov

dne 2015-04-27 09:05:20

Nusa Penida patří mezi často opomíjená místa, které většina turistů, kteří tráví dovolenou na Bali, zcela opomíjí. Je to přitom škoda, protože tenhle ostrov je opravdu moc hezký. Můžete sem jet na jednodenní výlet lodí a nebo zde strávit několik dnů. Nudit se tady ale moc nejde, zvlášť pokud máte rádi vodní sporty, šnorchlování nebo potápění.
Místní korálové útesy patří mezi ty nejlepší v okolí Bali, takže potápění a šnorchlování zde je bezvadné.
Samotný ostrov má trošku sušší vnitrozemí a je zajímavé, že ačkoli leží hned vedle Bali, od svého většího souputníka se dost liší - je zde např. jiná flóra a i lidé jsou trošku jiní než Balijci.
Nám se Penida moc líbila a určitě zde příště strávíme trošku více času.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Na pár dní je to fajn

dne 2015-01-19 13:00:42

Máte-li na Bali čas a chcete-li zažít trošku něco jiného než najdete vyloženě na ostrově Bali, vyražte na sousední ostrov Nusa Penida, který je velice zajímavým místem, kde jde strávit pár dní, ale i celou dovolenou. Ostrov toho nabízí poměrně hodně od hezkých pláží a bezva šnorchlování až po vycházky do vnitrozemí. My na něj měli vyhrazeny dva čisté dny a v podstatě jsme viděli vše, co nás zajímalo.Dovolená Nusa Penida

Dovolená Nusa Penida je dobrou volbou pro každého, koho láká Bali. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Nusa Penida a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!