Díky nové politice Indonésie se od dubna 2015 dočkáme zrušení vízové povinnosti pro občany České republiky a některých dalších evropských zemí (Slovensko má bohužel smůlu 🙁 ) pro Indonésii a tedy i ostrov Bali!

Indonéská vláda se tím snaží posílit příliv turistů do země a tím pádem i posílení tamější měny.

Celou zprávu si můžete přečíst v deníku The Jakarta Post, nejdůležitější jsou však následující dva odstavce, týkající se právě zrušení víz do Indonésie (a na Bali):

„The new visa-free policy, which was initially set for China, Japan, South Korea and Russia only, has been extended to 30 countries including Canada, Mexico and the US, according to Arief.
Also included on the list are European countries such as Austria, Belgium, the Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Hungary, Italy, the Netherlands, Norway, Poland, Spain, Sweden, Switzerland and the UK, in addition to South Africa and Middle Eastern countries such as Bahrain, Kuwait, Oman, Qatar and the United Arab Emirates (UAE).“

V překladu tedy: Nová bezvízová pravidla, která byla původně stanovena pro Čínu, Japonsko, Jižní Koreu a Rusko, byla rozšířena na 30 zemí, mezi které patří Kanada, Mexiko a Spojené Státy Americké. Současně jsou na seznam zahrnuty evropské země jako Rakousko, Belgie, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Německo, Maďarsko, Itálie, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Španělsko, Švědsko, Švýcarsko a Velká Británie, dále Jižní Afrika a země blízkého východu jako Bahrajn, Kuvajt, Omán, Katar a Spojené Arabské Emiráty.

Ale kde je Slovensko? 🙁 Mrzí nás to, přátelé Slováci, snad se taky brzy dočkáte!

Víza na Bali a do Indonésie

Do dnešního dne byla cena víz nejprve 25 USD a následně dokonce 35 USD, což je poměrně nemalá suma, kterou navíc navyšuje i odletová taxa ze země. Je jen dobře, že je tato překážka pohodlného a levného cestování zrušena a že se vízovými povinnostmi při běžné dovolené již nemusíme trápit 🙂

Tak vzhůru na dovolenou do této krásné a obrovské země!

Dovolená na Bali

Dovolená na Bali? Dobrá volba! Na nic nečekejte a prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů a akčních Last minute, které jsou nyní k dispozici. Zájezdy na Bali vám jistě učarují!