Jedno z nejstarších letovisek, ležící 4 km jihovýchodně od Denpasaru. Krásné klidné pláže, úchvatný pohled na východ slunce, ideální místo pro relaxaci. Sanur ocení i milovníci umění, jelikož se zde nachází největší počet muzeí a galerií. Na Bali je znám jako místo černé i bílé magie.

Sanur se pyšní dlouhými překrásnými plážemi. Vlny jsou tu však menší. K dispozici je i golfové hřiště. Letovisko je vzdálené asi půl hodiny od letiště. Ubytování je možné v luxusních hotelech pro náročné nebo v malých klidných hotelech pro rodinnou dovolenou.

Sanur

Sanur

Je zde široká nabídka vodních sportů. Pro milovníky klidné dovolené jsou zde pěkné možnosti relaxace uprostřed tropické vegetace. Sanur nežije jen turistikou. Je zde velká koncentrace soukromých rezidencí a to nejen obchodníků, ale i zahraničních zastupitelských úřadů. Své místo tu má i konzulát České republiky.

Vedle Sanuru se nachází kotviště jachet a motorových člunů Benoa. Vyjíždějí odsud lodě na safari po ostrovech i rychlý katamarán Quicksilver, na jednodenní výlety po ostrovech Lembongan a Nusa Penida.

Pláž Karang v letovisku Sanur

Pláž Karang v letovisku Sanur

Sanur nabízí krásnou pláž krytou útesem, takže zde naleznete hromadu skvělého písku, který z tohoto letoviska dělá jeden z nejoblíbenějších plážových cílů všech turistů, kteří na Bali hledají kvalitní turistické zázemí a přitom nechtějí trávit čas v rušné Kutě. Pláž v Sanuru je proto oblíbená rodinami s dětmi, neboť moře je zde, díky útesu chránícím celou pláž, klidné a s pozvolným svahem. Sanur je ideálním kompromisem, neboť zde naleznete jak skvělé hotely, tak i řadu restaurací a obchodů a není to umělé letovisko jako Nusa Dua.

Sanur je také vyhledávaným letoviskem těmi, kteří mají rádi umění. Ostatně právě Sanur byl nejoblíbenějším letoviskem předválečné doby, kdy jej vyhledávali umělci z celého světa a mezi nimi najdete i jména jako Miguel Covarrubias, Adrien Jean Le Mayeur a Walter Spies, antropologyně Jane Belo a choreograf Katharane Mershon.

Každoročně se zde v červenci koná mezinárodní festival v pouštění draků. Pokud vás tato akce neláká, můžete navštívit 600 hektarový mangrovový les, chrám Pura Blanjong či želví rezervaci.

Jak se do letoviska Sanur dostat

Sanur je zhruba 20 minut od mezinárodního letiště Ngurah Rai a taxi vás vezme za 125 000 Rp. Pokud se rozhodnete půjčit si auto, jeďte po Jalan Bypass Ngurah Rai, která vás dovede k západní hranici Sanuru.

Do Sanuru se dostanete také klimatizovaným autobusem, jehož zastávku najdete u východu z letištní haly u kruhového objezdu po levé straně. Trans Sarbagita jede po trase Batu Bulan (Gianyar) – Tohpati (DPS) – Sanur (DPS) – Kuta Central Park (Badung) – Jimbaran (Badung) – Nusa Dua (Badung).

Z Nusa Lembongan se do Sanuru dostanete také lodí.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Skvělé plážové letovisko, mnohem lepší než Kuta

dne 2015-03-31 22:41:38

Sanur patří mezi oblíbená letoviska u lidí, kteří se trošku zajímají o to, kde na Bali strávit hezkou a hlavně relativně klidnou dovolenou u moře a přitom s možností výletů do okolí.
Zatímco Kuta je přelidněné hlučné letovisko plné barů, diskoték a davů lidí, Sanur je mnohem klidnější. Není zde liduprázdno (to bohužel ani zdaleka), ale je zde proti Kutě daleko klidněji.
Místní pláž patří mezi nejlepší na Bali, nabízí krásné výhledy na východ slunce a možnost dlouhých procházek.
V letovisku si nakoupíte vše, co vás napadne, organizují se odsud výlety po celém ostrově a je zde také široká nabídka ubytování včetně mnoha hezkých a kvalitních hotelů.
Pokud na Bali chcete strávit pohodovou dovolenou u moře a nechcete být zcela odříznuti od reality (podobně jako v Nusa Dua, která je jednoduše řečeno turistickou rezervací bez přístupu místních), je Sanur jednou z nejlepších voleb.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Sanur - bezva místo na strávení pár dní u moře

dne 2014-12-27 22:48:22

Sanur nás mile překvapilo. Hledali jsme, kde se ubytovat před odletem a protože jsme nechtěli do Kuty, kde jsme byli po příletu, zvolili jsme Sanur.Ukázalo se to jako dobrá volba. Hezká pláž, výborné restaurace, kousek na letiště...my byli maximálně spokojení a můžeme doporučit dále.Dovolená Sanur

Sanur je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Sanur či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy na Bali, stačí kliknout sem a vybrat si :-)