Kuta je nejznámnější a nejnavštěvovanější letovisko na Bali s nádhernou 8 km pláží se zlatavým pískem, která je vyhledávaná kvůli příboji i milovníky surfingu. Složená původně ze čtyř městeček nabízí na centrální ulici Jalan Legian, dlouhé 6 km, hotely, ubytovny, restaurace, cestovní kanceláře, množství nočních klubů západního stylu, nákupní centra, tržiště, lékařská zařízení, některé konzuláty. Kuta se neustále vyvíjí. Třebaže si můžete vybrat, kde se ubytujete, nabídka stále pokulhává za poptávkou, proto je vhodné si hotel zajistit předem.

Letovisko Kuta je administrativním centrem ostrova Bali. Vyrostlo z ní obří rekreační středisko. Tato oblast je vyhledávaná především mladými lidmi pro zábavu, levné ubytování, bary a diskotéky.

Plaž v letovisku Kuta Plaž v letovisku Kuta

© Netfalls - Remy Musser / Shutterstock.com

Letovisko Kuta

Kuta je dnes nejznámějším turistickým „rájem“ na Bali 11 km jižně od Denpasaru. Nádherné bílé písečné pláže, hotely všech kategorií, veselý noční život, mnoho restaurací s mezinárodní kuchyní, bary, pivnice, nákupního centra. V blízkosti Kuty (cca 10 minut jižně) naleznete také mezinárodní letiště Ngurah Rai.

Kuta je vyhledávaným letoviskem (nejen) australských surfařů, kteří buď surfují přímo na pláži v Kutě a nebo Kutu využívají jako výchozí bod pro cesty na poloostrov Bukit, kde se dají nalézt ideální surfařské vlny na plážích jako Balangan beach, Padang Padang či Dreamland beach.

Vemte na vědomí, že Kuta již dávno není pravou rajskou destinací, kterou byla před možná 50 lety. Dnes je z ní pulzující letovisko plné obchodů, barů a restaurací, tisíců lidí, přebujelou dopravou (zácpy jsou denní chléb) a hlukem až do pozdních nočních hodin. Pláž je sice hezká, ale plná lidí, takže na nějaké klidné poležení v Kutě rovnou zapomeňte. Pokud nevyhledáváte noční život a vadí vám davy lidí, utíkejte z Kuty jak jen to bude možné. Pokud totiž nebudete ubytováni v nějakém uzavřeném hotelovém resortu, budete se neustále pohybovat v davu lidí.

Dav lidí na pláži v Kutě Dav lidí na pláži v Kutě

© jbor / Shutterstock.com

Z většiny hotelů musíte na pláž projít přes rušnou silnici. Čekají zde na vás zástupy obchodnic, neodbytní prodejsi s luky, foukačkami, vyřezávanými soškami. Své služby vám tu bude nabízet také spousta masérek.

Nepopulárnější činností, které Kuta nabízí, je surfování. Přímo v písku na pláži jsou umístěny tabule s nabídkami. Instruktoři hned po ránu čekají na své žáky, aby zachytili své první vlny.

Po západu slunce místní kluby a bary nabízí skvělou zábavu, a to každý večer v týdnu prakticky po celý rok.

Výlety do okolí letoviska Kuta

Místní cestovní kanceláře mají dlouhé seznamy lokalit, kam organizují výlety. Pokud chcete vidět něco více než jen Kutu, snadno se dostanete do dalších zajímavých míst, vzdálených jen pár kilometrů. Pouze několik minut jízdy autem můžete navštívit chrám Uluwatu a ne příliš dlouhá cesta vás čeká do krásného městečka Ubud.

Pokud si chcete půjčit auto a podívat se také po okolí Kuty, připravte se, že s našimi návyky při řízení auta zde nepochodíte. Místo světelných signálů místní řidiči troubí a k předjetí použijí jakékoli volné místo na cestě, takže musíte dávat pozor i na svou pravou stranu auta. Při parkování vřele doporučujeme sklopit zrcátka, ať o ně při parkování dalších aut, nepřijdete.

Jižně přechází Kuta v pláž Tuban, která je podstatně klidnější a tudíž méně navštěvovanou pláží. Je zde i mezinárodní letiště, na které s největší pravděpodobností při cestě na Bali přiletíte.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3 hvězdy
    3 / 5 (3 )
  • 60%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Pokud se rádi bavíte, je Kuta nejlepší :)

dne 2015-04-17 23:57:46

Kutu jsme si nechali na poslední 3 dny pobytu na Bali. Chtěli jsme si nakoupit, užít si na pláži, zajít do nějakého baru... prostě se bavit. A Kuta je na to vážně nejlepší na Bali :)
Spousta různých restaurací a barů má oteveno až do noci, k tomu několik vyhlášených diskoték, kde člověk potká lidi z celého světa - bezva! Je tady i místo, kde vybouchla bomba, je zde památník, je to trošku smutné, ale je vidět, že život tady jde dál.
Pláž je slabší, ale přítel byl nadšený z kurzů serfování, tak si to hned zkusil :)
Kuta je skvělá, ale mohl by tady být víc pořádek. Na pár dní určitě bezva místo!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Není pro každého

dne 2015-03-09 16:41:36

Největší, nejznámější, nejnavštěvovanější, nejrušnější... a další spousta nej - to je Kuta. Místo, které buď budete milovat a nebo nesnášet :-) Hledáte-li klid, přírodu, "pravé Bali", tady hledáte zbytečně. Chcete-li zábavu, diskotéky, bary, restaurace a turistické zázemí, nevyberete si na Bali lépe.

My měli v Kutě rezervované ubytování na 3 noci po příletu. Zpětně to hodnotíme jako chybu, ale všechny tři noci jsme zde strávili - nestěžovali jsme si, měli jsme hezký hotel u pláže, ale asi bychom to dneska vyměnili za pár dní navíc třeba na výlet na některý z ostrovů Gili a nebo na prodloužení pobytu v Sanuru, který se nám líbil více. V Kutě bylo hodně mladých lidí, kteří si tady asi pobyt užívají pařením na diskotékách a chlastáním v baru. My na to moc nejsme, takže tyhle věci jdou trošku mimo nás.

Kutu ale nechci nijak zatracovat, je to místo, které má svou atraktivitu a cílovou skupinu. My do ni ale moc nespadáme.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 2*: 2">
2 /5 stars

Někdo ji miluje, někdo ji nesnáší :-)

dne 2015-01-12 20:58:33

Kuta je rozporuplné letovisko. Narovinu říkám, že já osobně ji v lásce nemám, ale vím, že pro hromadu lidí je to skvělé místo pro strávení dovolené.
Nabízí kompletní turistické zázemí a vše, na co si můžete vzpomenout - luxusní hotely i extrémne levné ubytování, restaurace všech druhů a chutí, tisíce obchodů a obchůdků se vším, co vás napadne, dloooouhou a širokou písčitou pláž, blízkost letiště, které je v podstatě přímo ve městě, možnost organizovaných výletů po celém Bali atp. Prostě v Kutě najdete vše, co turista může na dovolené potřebovat.
Bohužel je vše vykoupeno tím, že většina lidí, kteří na Bali přiletí, skončí v jednom z hotelů v Kutě a to způsobuje totální přeplněnost Kuty a všudypřítomné davy. Není to tady jako v Tokiu, ale je tady prostě hodně lidí, ruch, smrad z dopravy atd. Není to Bali. Pokud chcete vidět opravdové Bali, musíte z Kuty odjet. Není často nutné jezdit extra daleko, ale musíte odjet z Kuty.
Místní pláž se nám nelíbila, protože zde bylo hodně lidí a spousta otravných prodejců. V moři se zde moc koupat nedá (ale to platí pro spoustu balijských pláží), protože zde jsou vysoké vlny. Proto zde ostatně potkáte velké množství nabušených surfařů (především z Austrálie) a jejich slečen (obvykle to jsou takové ty vymazlené bárbíny :-) ).
Já osobně bych se Kutě příště vyhnul, možná se zde prošel, abych měl představu, jak to tady vypadá, ale jakmile by to šlo, utekl bych pryč. I v jejím blízkém okolí jsou totiž mnohem lepší letoviska - ať už Nusa Dua nebo Sanur, která nabízí také vysoký turistický standard, ale v mnohem klidnějších kulisách.Dovolená Kuta

Zaujal vás náš článek o destinaci Kuta na Bali? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Kuta nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená na Bali je skvělá volba!