Ostrov Santiago je vulkanického původu. Je největším a nejobydlenějším ostrovem Kapverd.

Pro Kapverdy má zvláštní význam, protože zde obydlování ostrovů začalo. Dodnes je zde mnoho historických památek z tohoto období.

Pohoří Serra Malagueta na ostrově Santiago

Pohoří Serra Malagueta na ostrově Santiago

Ostrov Santiago je nejjižnějším ostrovem souostroví. Na pobřeží ostrova jsou krásné písčité pláže.

Pro milovníky historie jsou k vidění památky z původního osidlování: pevnost sv.Filipa v Cidade Velha nebo historický kostel Nosa do Rosário.

Pláž Tarrafal  na ostrově Santiago

Pláž Tarrafal na ostrově Santiago

Povrch ostrova je členitý s vysokými horami, nejvyšší Picco da Antonia (1394 m)

V průběhu roku jsou zde organizovány různé kulturní a náboženské akce. V květnu to bývá hudební Gamboa  festival v hlavním městě, v létě se konají slavnosti místních světců a každoročně 15.srpna vzdávají hold patronce hlavního města Praia akcí Nossa Senhora da Graca.

Hlavní město Kapverd Praia na ostrově Santiago

Hlavní město Kapverd Praia na ostrově Santiago

V poslední době se ostrov rychle rozvíjí, staví se nové silnice a hotely k přilákání nových návštěvníků. Rozvoj turistiky má pro ostrov rozhodující význam zvláště na severu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezké hory jsou na ostrově Santiago

dne 2015-05-01 08:26:04

Santiago je docela hezký ostrov. Byli jsme tady a na Fogu, protože máme rádi sopky a hory. V horách tady je docela zima, pokud budete chtít prošlápnout boty, tak si přibalte teplé oblečení. mimochodem, nejprve jsme bydleli u pláže v jednom hotelu a dojížděli autem do hor. Pak jsme jednou jeli kolem hotelu zjistili, že jeden hotýlek (Quinta da Montana) leží přímo v horách a má úplně nádherné výhledy, tak jsme se přestěhovali a zbytek dovolené strávili v něm. Hory jsou tady hezké a pohledy dolů na pobřeží jsou krásné.Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nejlepší ostrov na Kapverdách!

dne 2014-12-26 12:35:08

Ostrov Santiago je jedním z nejhezčích ostrovů Kapverd. Nabízí pro každého něco a to je důvod proč jsme si jej vybrali ke strávení 12 dnů naší loňské dovolené. Jsou tady jak krásné pláže (Tarrafal beach je nádherná a jsou tady skvělé západy slunce), krásné památky (nejvíce se nám líbila pevno Fortaleza de San Felipe s parádními výhledy do okolí) a pokud rádi výletujete tak budete nadšení i z vnitrozemí Santiaga, kde jsou vysoké hory i krásná údolí s palmami. Prostě každý si tady přijde na své a jen se divím že většina cestovek a lidí jezdí na Sal, který je podle mě docela o ničem. Santiago mi dost připomíná Tenerife (Kanárské ostrovy), prostě hezký ostrov s krásnou přírodou a spoustou možností, co dělat. Doporučuju!Dovolená Santiago

Dovolená v destinaci Santiago? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů na Kapverdské ostrovy a vyberte si ze všech dostupných možností!