Ostrov Fogo je poněkud vyjímečný tím, že je zde dosud činná sopka, která se naposledy ozvala v roce 1995. Po výbuchu zůstal kráter Pico Pequono. Tato, pro místní zpočátku tragická událost, měla v konečném důsledku své klady. Po sopečném výbuchu zde zůstala atraktivní lávová pole, což se stalo největší turistickou atrakcí. Pohled na tento vulkán je považován za ohromující zážitek, jeden z největších na celých ostrovech. Na vrcholu Pico de Fogo a v jeho okolí byl zřízen národní park.

Život pod sopkou v Cha das Caldeiras na ostrově Fogo

Život pod sopkou v Cha das Caldeiras na ostrově Fogo

Tato sopka určuje i ráz ostrova – při pohledu z moře ostrov může vypadat jako sopečná hora, která vystupuje z vody.

Obyvatelé ostrova se zabývají rybolovem, obchodem s kávou a vínem a tkalcovstvím. Dříve se nechali najímat na velrybářské lodě.

Hory nad městem Sao Jorge na ostrově Fogo

Hory nad městem Sao Jorge na ostrově Fogo

Hlavní složkou potravy jsou ryby a humři. Známé jsou také místní odrůdy kávy a vína.

I na ostrově Fogo se každoročně koná několik kulturních událostí. Vždy poslední týden v dubnu jde o Festival Bandeira de Sao Filipe. Atrakcí jsou závody koní, podávají se  místní speciality, připravované specielně pro tuto akci. 13. května se slaví den patronky Concelho dos Mosteiros, kde se každým rokem zúčastňují i obyvatelé ostatních ostrovů.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Poměrně jednoduchý trek s nádhernými výhledy!

dne 2015-03-07 09:31:29

Protože rádi lezeme po horách a primárně máme v oblibě sopky, museli jsme zákonitě jednou vyrazit i na Kapverdské ostrovy. Vybrali jsme si ostrov Fogo a Santiago - Fogo kvůli super sopce, Santiago kvůli hezkým horám a možnosti si pak i odpočinout na pláži. Oba ostrovy navíc leží u sebe, takže i doprava mezi nima nebyla problém. Už jsme pár sopek v životě viděli a na několik jsme už lezli, ale Fogo je prostě jiné. Na to, jak je to vysoký kopec (navíc jeho panorama je skvělé i z trajektu - roste z ničeho nic z moře), se na něj dá dostat poměrně jednoduše a není to ani nic extra náročného. Samozřejmě člověk potřebuje průvodce, protože stezka místy nebyla moc jasná a protože jsme nikde nesehnali žádnou mapu, tak jsme si raději najali průvodce.
Cesta jedním směrem zabrala necelé tři hodinky, takže to bylo v pohodě. Výhledy z vrcholu jsou překrásné!!! Určitě si s sebou vemte dostatek vody a dobré boty, protože povrch je dost různorodý a kotníky by měly být pevné. Cestou dolů se dá sklouzávat na vulkanickém prachu, což je docela legrace, jen pak budete mít totálně špinavé ponožky a boty :) Celý výšlap je opravdu překvapivě v pohodě a rozhodně stojí za to. Fogo je úžasný kus země, který stojí za to zdolat a výhledy z Pico do Fogo vám zůstane v paměti ještě hodně dlouho po návratu domů.Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Majestátní "ostrov"!

dne 2015-01-21 01:14:35

Na ostrově Fogo jsem nebyla, ale proplouvali jsme kolem na výletní lodi a musím přiznat, že mi pohled na něj vyrazil dech. Vůbec jsem nevěděla, že tady něco takového je! Je to jako v nějakém filmu, kdy se z moře vynoří obrovská sopka. Vypadá to úchvatně! Na ostrově jsme zahlédli jen pár domků, takže tady asi nic moc nebude, ale panorama vytváří nezapomenutelné.Dovolená Fogo

Láká vás Fogo? Hledáte-li zájezdy do destinace Fogo, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Fogo, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.