Brava je hornatý ostrov a je to nejmenší obydlený ostrov Kapverdského souostroví. Místními je ostrov nazýván ostrov květin (Ilha das Flores ).

Ve členitém pobřeží nalezneme krásné zátoky. K nejhezčím patří Furna, Anciăo, Fajã de Água a Somo. Na ostrově Brava nepanuje nadměrné sucho, takže zde uvidíme dostatek vegetace.

Faja D'Agua na ostrově Brava

Faja D’Agua na ostrově Brava

Na ostrově není vybudováno letiště, proto zde turismus téměř neexistuje. Dostanete se sem pouze lodí z ostrova Fogo. Pokud však k cestování nevyužíváte cestovní kanceláře a cestujete na vlastní pěst, je to ostrov právě pro vás.

Nenajdeme zde písčitě pláže, alespoň ne ve velké míře. Jsou zde však erozí vytvořena malá jezírka, kde je koupání velmi příjemné.

Fyzicky zdatní turisté mohou podniknout túry po okolí, třeba až na vrcholky hor. Pokud však nemáte dokonalou mapu, je vhodné využít služeb místních průvodců.

Pobřeží ostrova Brava

Pobřeží ostrova Brava

Na dohled od ostrova jsou další čtyři malé neobydlené a pouze místními rybáři využívané ostrovy. I vody okolo ostrova Brava jsou bohaté na ryby, ale i na humry a mořské plody. Místní zde však také pěstují maniok, sladké brambory, obilí, kávu, kukuřici a cukrovou třtinu.

Osídlení ostrova se dá vystopovat až do roku 1540. Ostrov má výhodnou strategickou polohu a proto jej využívali velrybářské lodi pro doplnění zásob. Místní muži se pak často na tyto lodě nechávali najmout, ale vzhledem k těžké práci z nich také nezřídka utíkali.

Když v roce 1675 na ostrově Fogo vybuchla sopka, odešlo mnoho lidí právě na ostrov Brava.

Ubytování na ostrově seženete bez problémů v hlavním městě Vila Nova Sintra. Neexistují zde sice velké luxusní hotely, ale v penzionech bude také spokojeni.

Zajímavé bývají  kulturní a náboženské události: velmi populární je 6.leden – Den tří králů, 13.června začínají svátkem svatého Antonína slavnosti Junitas. Nejdůležitější událostí celého roku je však den svatého Jana. Patronem ostrova je totiž svatý Jan Křtitel. Není výjimkou, že se oslav zúčastní i obyvatelé ostatních ostrovů. Náboženské oslavy vrcholí koncem září.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Zapomenutý, ale nádherný ostrov

dne 2014-12-08 13:52:03

Brava je turisty hodně opomíjený ostrov, na který je složitější se i dostat (trajekt jezdí v dost hloupých časech). Není tady moc možností na ubytování, ale pokud chcete poznávat ostrov a neřešíte, jestli je ubytování super čisté a nebo sem tam má nějakou tu pavučinku, tak budete v pohodě. Brava je v podstatě jeden velký vulkán a tomu odpovídá zdejší příroda. Nám se tady hrozně líbilo, je to ostrov drsné krásy a příjemných lidí. Určitě jej moc doporučuju všem, kdo rádi trekují! Naopak pláže tady jsou hodně slabé a milovníci slunění si tady asi moc neužijí. Za nás dávám ostrovu 4* z 5, ačkoli já osobně bych dal klidně 5 (manželce tady trošku chyběla možnost vyššího komfortu :-) ).Dovolená Brava

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Brava a nebo další spoustu zájezdů na Kapverdské ostrovy. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Brava a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!