Své jméno dostal ostrov Sao Vicente podle dne objevení – 22.ledna na den svatého Vincenta.

Největší město na Kapverdských ostrovech Mindelo naleznete právě zde. Město je kulturním střediskem, probíhají zde krásné karnevaly a koncem léta zde bývá divadelní festival, kterého se zúčastňují  i zahraniční divadelní umělci.

Přístavní město Mindelo na ostrově Sao Vicente

Přístavní město Mindelo na ostrově Sao Vicente

Obdivuhodný je povrch ostrova. Bílá pláž kontrastuje s vyhaslými sopečnými krátery.

Pláž Sao Pedro je vyhledávaná surfaři z celého světa – je rájem pro vyznavače windsurfingu a jsou zde obdivuhodně vysoké vlny.

Sao Vicente

Sao Vicente

Windsurfing však není jedinou možností sportovního vyžití. Můžete zde provozovat i potápění a další vodní sporty. Pro golfisty je zde 18-ti jamkové hřiště.

Můžete ochutnat i místní speciality – škeble s rýží (Arroz de cabidela de marisco à dadal), grilovaný humr (guisado de percebes), rybí polévku ze sladkých brambor, banánů a manioky.

Kráter Calhau  na ostrově Sao Vicente

Kráter Calhau na ostrově Sao Vicente

Ostrov Sao Vicente se však proslavil svým nevšedním karnevalem. Ten se koná v hlavním městě Mindeo a je to druhý největší karneval na světě, hned po karnevalo v Rio de Janeiru. V srpnu v době úplňku se zde pořádá hudební festival Baia das Gatas. 12.září se pořádá divadelní festival.

Na ostrově je umístěna také vojenská základna.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Ostrov je jako měsíční krajina a přitom je hrozně krásný

dne 2015-02-26 11:44:10

Ostrov Sao Vicente je zvláštní. Na jednu stranu tady jednoduše řečeno je "měsíční krajina", která je na první pohled nezajímavá a spíše depresivní. Na druhou stranu to má své kouzlo. Ostrov nabízí spoustu dramatických míst, hor, kopců a výhledů na oceán. Málokde se podařilo rostlinám zachytit a vyrůst do větší výšky. Možná je to i tím, že zde fouká hodně silný vítr (na pláži to skoro až bolí, jak vás písek unášený větrem píchá do noh). Za sebe musím říct, že jsem ze Sao Vicente odjížděla se smíšenými pocity. Na jednu stranu jsme sem jeli vidět trošku exotiky, což se podařilo. Na druhou stranu jsem asi zjistila, že ke spokojenosti musím mít kolem sebe zeleň, která mě nabíjí energií. Tady to moc nebylo, ale přesto ostrov hodnotím jako krásný a velice zajímavý. Jen musíte mít mysl trošku otevřenou a nechat ostrov, aby vám ukázal svou krásu. Pokud budete mít možnost sem vyrazit, jeďte. Aspoň na pár dní. Budete mít netradiční zážitek z netradičního místa této nádherné planety.Dovolená Sao Vicente

Dovolená v destinaci Sao Vicente? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů na Kapverdské ostrovy a vyberte si ze všech dostupných možností!