Fauna a flóra regionu Trentino-Alto Adige je místy absolutné nedotčená. To vše díky vysoké ochraně životního prostředí, jehož poškozování a znečišťování se trestá vysokými pokutami. Naleznete zde tak nádherná místa, že se vám znich bude až tajit dech. Takovými jsou například Parco dello Stelvio (jeden z národních parků Itálie), Parco Monte Corvo, kde objevíte největší množství různých druhů živočichů i rostlin.

Kozorožec horský v parku Stelvio

Kozorožec horský v parku Stelvio

Během léta je zase možno trávit volný čas u vody. Rozkládá se zde několik velmi pěkných jezer jako Lago di Molveno nebo Lago di Resia. Samozřejmě je příhodné nahlédnout i do několika zdejších měst s přívětivou atmosférou. Líbit se vám bude určitě v Roveretu nebo v hlavním městě tohoto regionu, v Trentu.

Absolutní krása Lago di Molveno

Absolutní krása Lago di Molveno

Hluboká údolí Dolomit jsou porostlá borovicovými a smrkovými lesy. Mezi faunou naleznete kamzíky, vzácně kozorožce, sviště či tetřevy, zvláštností je i kavče žlutozobé či bělokur horský.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Itálii

Itálie je skvělá volba pro strávení dovolené a stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do Itálie či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! Stačí kliknout sem a vybrat si :-)