Rovereto leží asi 25 kilometrů jižně od Trenta, jen několik kilometrů od Gardského jezera. Je to jedno z kouzelných středověkých městeček, která byste při návštěvě severní Itálie rozhodně neměli minout. Město Rovereto je často přezdíváno Město míru nebo také Město muzeí.

Rovereto je cílem návštěvníků, kteří se zajímají především o historii a kulturu.

Rovereto

Rovereto

Zajímavosti města Rovereto

Mart – muzeum moderního a současného umění

Za jedno z nejdůležitějších muzeí nejen ve městě, ale v celé Itálii je považován Mart – muzeum moderního a současného umění. Muzeum patří k nejdůležitějším svého druhu v Evropě. Hostí důležité výstavy moderního umění a má také významnou stálou expozici.

Muzeum Mart ve městě Rovereto Muzeum Mart ve městě Rovereto

© s74 / Shutterstock.com

Můžete zde také navštívit výstavu Alenka v říši divů, jež vás zavede do všech možných uměleckých odvětví zabývajících se tímto světově známým tématem Lewise Carrolla. Na výstavě můžete obdivovat obrazy a film Salvatora Dalího, Maxe Ernsta, ale i všechny možné výtisky této slavné knihy v různých jazycích. Pokud máte rádi svět snů, pak výstavu určitě navštivte.

Památník La Campana della Pace di Rovereto

Označení Město míru Rovereto získalo zřejmě díky památníku La Campana della Pace di Rovereto. Jedná se o památník obětem války bez rozdílu, kde a za koho vojáci či občané padli. Nejdůležitější částí památníku je druhý největší zvon na světě, jenž každý den ve 21,30 hodin odbíjí za všechny padlé. Je to největší funkční zvon o váze 22,639 tun a výšce 3,36 metrů.

Památník La Campana della Pace di Rovereto

Památník La Campana della Pace di Rovereto

V památníku se nacházejí i fotografie dokumentující jeho historii, která začala 30. října 1924, kdy byl v nedalekém Trentu odlit. V památníku také můžete shlédnout video a uměleckou výstavu s tématikou válka a její oběti.

Další zajímavosti Rovereta

Městské muzeum pořádá festival archeologických filmů na mezinárodní úrovni. Muzeum války na hradě v Roveretu dokumentuje první světovou válku.

Kulturní nabídka Rovereta je široká. Rovereto pořádá festivaly jako například Oriente-Occidente, divadlo-tanec a Mezinárodní festival W.A.Mozarta věnovaný tomuto skladateli, který zde uspořádal svůj první italský koncert.

Město Rovereto taktéž udržuje svoji řemeslnou tradici.

Prostřednictvím „Centro in bici“ nabízí občanům zdarma zapůjčení jízdních kol pro použití ve městě.

Trentinský systém cyklostezek spojuje město směrem na sever s Trentem a Bolzanem a směrem na jih vede až k hranicím regionu Veneto, ale také až na Gardské jezero, via Mori a Torbole.

Budete-li se pohybovat v regionu Trentino-Alto Adige, určitě městečko Rovereto nevynechejte, stojí aspoň za krátkou návštěvu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Rovereto

Zaujal vás náš článek o destinaci Rovereto v Itálii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Rovereto nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Itálii je skvělá volba!