Jezero Lago di Ledro je jedním z mnoha jezer v této části Itálie. Ostatně při cestování po Tridentstku sami brzy zjistíte, že jezera jsou drobnými klenoty a charakteristickým doplňkem krajiny regionu Trentino-Alto Adige. Tři sta trentinských jezer dává horské přírodě opravdu jedinečný ráz, počínaje Dolomity a konče obrovským Gardským jezerem (Lago di Garda), největším na celém území regionu (jezero však leží na hranici tří italských regionů, takže do Trentina spadá jen jeho část).

Lago di Ledro

Lago di Ledro

Jezera a jezírka se vzájemně liší velikostí, hloubkou, nadmořskou výškou, faunou a florou, podnebím. To, co mají všechna společné, je průzračně čistá, klidná voda. Už jezero samo o sobě navozuje vyrovnanost a klid. U jezera dostává i čas odlišný rytmus, tak nějak přirozenější. Jezero poskytuje i příležitost pro změření vlastních sil a pro aktivní odpočinek: při plavání, veslování, plachtění, surfingu.

Samotné jezero Ledro (Lago di Ledro) leží jen 10 km západně od známého jezera Garda a je ukryto mezi zelenými kopci nádherné přírody. Je dlouhé 2,8 kilometrů a široké přes jeden kilometr. V jeho vodách se zrcadlí majestátní hory a samo jezero je ponořeno do překrásné alpské flóry. Představuje pravý ráj pro milovníky přírody.

Krásná cyklostezka kolem Lago di Ledro

Krásná cyklostezka kolem Lago di Ledro

Voda jezera je průzračně čistá a během léta nabízí příjemné koupání a třeba i windsurfing. Okolní hory se staly rájem pro milovníky turistiky a cykloturistiky. Na své si přijdou i rybáři. Příjemné klima je tu po většinu roku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Lago di Ledro

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Itálie a zajímá-li vás přímo destinace Lago di Ledro, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!