Lago di Garda (Gardské jezero) je největší jezero Itálie ležící na úpatí Alp. Jeho rozloha činí 370 km2 a pobřeží dosahuje délky 160 kilometrů. Jezero se rozprostírá na hranici regionů Trentino–Alto Adige, Lombardie a Veneto (Benátsko). Vlévá se do něj řada řek, největší je Sarca.

Z jezera vytéká jediná řeka – Mincio, přítok Pádu. Hladina jezera se nachází v nadmořské výšce pouhých 65 metrů, maximální hloubka činí 346 metrů. Břehy jezera na severu jsou strmé, na jihu mají podobu plochého pobřeží.

Lago di Garda Lago di Garda

© leoks / Shutterstock.com

Co nabízí Lago di Garda

Ze severu chrání jezero Lago di Garda před studeným vzduchem hory, naopak z jihu sem proniká teplý vzduch. Díky tomu vznikla v podhůří Alp teplá enkláva, kde se daří olivovým hájům a citrusům. Rostou zde také cypřiše, magnólie, oleandry a dokonce i palmy.

Gardské jezero

Gardské jezero

V jezeře se vyskytuje několik ostrůvků – největší jsou Isola di Garda a Tremelone. Voda je temně modrá a průzračná, bohatá na ryby.

Díky pravidelným větrům z hor si jezero oblíbili i surfaři.

Letoviska u Lago di Garda

U jezera Lago di Garda byla vybudována řada rekreačních středisek a klimatických lázní. Nejvýznamnější z nich objevíte na jižním pobřeží jezera a na poloostrově Sirmione.

Oblíbená jsou městečka Garda, Riva del Garda, Salò, Malcesine, Sirmione a další.

Sirmione

Městečko Sirmione na jezeře Lago di Garda

Jezero je velmi oblíbeným cílem letních dovolených lidí z celé Evropy, protože je v jeho okolí řada krásných míst – jak přírodních, tak třeba i historických měst a dalších zajímavostí. Ostatně, podívejte se na mapu a uvidíte, že oblast jezera Lago di Garda je skutečně plná zajímavostí!

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Lago di Garda

Dovolená Lago di Garda je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Lago di Garda a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!